Autor Zpráva
Jan Knížek
Profil
Dobrý den,
potřebuji nastavit pozadí v divu opakování po ose x, tak aby od okraje byla vlevo 40px mezera. Když jsem dal opakování po ose y, pozadí bylo bezproblému zleva posunuto, ale když dám po ose x, začíná od hrany divu.
Díky všem za rady
panther
Profil
Jan Knížek:
nic jako „opakování od určité pozice“ neexistuje. Možností, jak to řešit, je více a záleží na konkrétní situaci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Knížka:
Viz Obrázek na pozadí posunutý zleva o 100px.
Jan Knížek
Profil
toho jsem se bál.
Potřebuji mít obsah divu a v jeho levém horní rohu obrázek, ne který navazuje opakující se obrázek po ose x. Viz. kód.
 <div id="horni">
 <div id="roh">
 ahoj
 </div>
 </div>  

V divu roh, je nastavené pozadí neopakující se v levém horním rohu. Div horni má nastaveno opakování po ose x a úplně nahoře.
Napadlo mě řešení prohodit pořadí divů, divu roh nastavit padding-left:40px. A do těch dvou vložit třetí který by měl margin-left:-40px;
Je to správné řešení? Existuje lepší?
panther
Profil
Jan Knížek:
Je to správné řešení? Existuje lepší?
dokud neukážeš konkrétní obrázky/obrázky, těžko radit.

Stejně tak těžko radit dle dvou vložených divů, které vůbec nic nikomu neřeknou. Z popisu též moc moudrý nejsem.
Jan Knížek
Profil
první obrázek:

druhý obrázek je malý, 1 × 40 px, horních 5 je černých, zbytek je průhlednýObrázek
Potřebuji udělat něco jako rámeček, text ale potřebuji od levého okraje jen několik px(rozhodně ne 40).
#horni
{
background-image:url("../obrazky/horni.png");
background-repeat: repeat-x;
background-position:40px 0;
}

#roh
{
background-image:url("../obrazky/levy_horni.png");
background-repeat: no-repeat;
background-position:0 0;
}
panther
Profil
Jan Knížek:
obrázek horni.png se může klidně opakovat po celé délce, obrázek levy_horni.png bude nad ním a vše bude vypadat tak, jak má.

Což mimochodem vypadá i teď, když je opakován od 40px zleva.

druhý obrázek je malý, 1 × 40 px, horních 5 je černých, zbytek je průhledný
proč tedy není vysoký jen 5px?
Jan Knížek
Profil
protože, tenhle obrázek není finální. Bude tam poloprůhledný obrázek, který když se bude překrývat s tím druhým, tak to místo bude tmavší.
panther
Profil
třeba takto:
<div id="roh">
  <div id="horni"></div>
  <p>OBSAH</p>
</div>

#horni {margin-left: 40px;}
Jan Knížek
Profil
Díky, tohle mě nenapadlo, řešil jsem to složitěji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0