Autor Zpráva
laijk
Profil
Ahojte, potreboval by som zarovnať jeden <div> na pravú časť stránky, ale obdah divu sa mení každý deň a neviem ako mám spraviť aby bol koniec tej vety vždy napr. 10px od pravého okraja stránky, ďakujem
laijk
Profil
Napadlo ma, žeby sa dalo zistiť dĺžku reťazca pomocou strlen(), len ako by som to potom vložil do štýlov toho divu
Plaváček
Profil
laijk:

A napadlo tě také, že bys nám mohl dopřát konkrétní (živou) ukázku tvého problému? Nicméně řešením by mohlo být neposlušný text vložit do bloku s vlastností float:right, kterému nenastavíš žádnou šířku. Ale to je pouze dohad, nikoliv rada.
laijk
Profil
Plaváček:
predtým mi to s float:right nešlo, čudoval som sa, ale až teraz som zistil, že som to zle napísal, tak už to mám
Plaváček
Profil
laijk:

Prima :)
laijk
Profil
Vlastne mám tu problém, ja som mal v tom štýle toho divu aj position:absolute a preto mi to nešlo, tak keď si tam chcem nechať to float:right a aj position:absolute tak mi to nejde-vlastne funguje iba to position:absolute, a teraz to neviem zarovnať presne na pravú stranu, je na to niečo alebo to musím "vypočítať"??
Plaváček
Profil
laijk:

je na to niečo alebo to musím "vypočítať"??

"Vypočítat" se to musí vždycky. Pokud chceš radu, bez ukázky se nehneme. Snad jenom drobnost - prvek je buď pozicován absolutně (position:absolute), nebo plave (float). Dohromady to fungovat nemůže. Lepší odpověď ti zde nikdo nedá, dokud budeš tajnůstkář a neukážeš přesně, v čem tkví problém.
laijk
Profil
<div style="position:absolute; top:120px;"><?php include ("script.php");?></div>

-ten script mi vráti nejaký reťazec podla toho aký je dátum, asi budem musieť zistiť dĺžku reťazca a odpočítať to od šírky strany, ináč sa to asi nedá však??
Plaváček
Profil
laijk:

Nevím, co dělá script.php, takže ti fakt těžko poradím.
laijk
Profil
však to je iba script, ktorý vráti nejaký reťazec ktorí je (môže byť) každý deň iný, ale asi na to nieje nejaká funkcia tak si to vypočítam-len som chcel vedieť či sa to dá nejako jednoduchšie pomocou štýlov
Plaváček
Profil
laijk:

Ano. Dá se to.
Stano
Profil
laijk:
pomohla by živá ukážka. lebo myslím že nikto nechápe o čo ti vlastne ide.

ak ti ide o odsadenie textu tak nato slúži padding, margin.

ak chceš mať celý text pricucnutý ku kraju a len posledná veta má končiť 10px od kraja (som si fakt neni istý načo by to bolo). Tak primontuj na koniec toho stringu pár nedeliteľných medzier a pre div nastav text-align: justify;
jenikkozak
Profil
Stano:
ak chceš mať celý text pricucnutý ku kraju a len posledná veta má končiť 10px od kraja (som si fakt neni istý načo by to bolo). Tak primontuj na koniec toho stringu pár nedeliteľných medzier a pre div nastav text-align: justify;
Ne, to nedělej. Vzhled se netvoří pomocí textových řetězců. (Už proto, že nemůžeš vědět, kolik mezer použít, aby tvořily 10 px.)
Plaváček dal dost jasnou odpověď. Prvek nemůže být absolutně pozicovaný a zároveň floatovaný. Takže buď použiješ absolutní pozici, při čemž musíš počítat šířku a pozici objektu (při čemž musíš respektovat to, že písmena pravděpodobně nebudou mít všechna shodnou šířku), což znamená, že budeš muset každý den ten styl předělávat a nutit prohlížeče, aby si aktualizovanou verzi stáhly, nebo smažeš position: absolute.
Stano
Profil
jenikkozak
v tomto prípade ide o najjednoduchšie riešenie. a príde mi omnoho lepšie ako si vypočítavať dĺžku reťazca a podľa toho upravovať šírku divu tak aby ti na konci ostala 10px medzera. samozrejme že vzhľad sa nerobí pomocou textových reťazcov ale takisto nikto nemá požiadavku mať na konci 10px k okraju.

a snažiť sa navádzať na riešenie pomocou JS, ktoré by bolo jediné presné (pričom sám si neviem predstaviť ako by som ho presne riešil, keďže nestačí vedieť len výslednú dĺžku reťazca, ale aj to koľko krát a kde sa ti to zalomí).

ešte sa núka jedno riešenie nastaviť to text-allign: right a nakoniec dať <span style="display: inline-block; width: 10px;"></span> v tomto prípade mi ale riešenie pomocou medzier príde priechodnejšie. (a samozrejme že je zlé, ale dá sa zvládnuť bez problémov)

edit:
osobne predpokladám že na koniec má prísť dáky kúsok grafiky. pre ktorú stačí nastaviť float: right a dať to na koniec. ale zadanie znie ukončiť text 10px od okraja.
jenikkozak
Profil
Stano:
Vzhledem k tomu, že se nedá zjistit, jakou velikost textu má uživatel nastavenou, není možné určit, jaký počet nezalomitelných mezer by se měl přidat, aby dohromady tvořily 10 pixelů.
Ale i kdyby tam ty mezery dal, stejně narazí na to, že buď může použít absolutní pozici, nebo float. Čímž se vracíme k původnímu problému.

Je to však jedno. laijk nedodal živou ukázku, o kterou byl několikrát žádán, nemá smysl tu něco vymýšlet.
Plaváček
Profil
Stano, jenikkozak:

Hoši, diskutujete pěkně, ale zbytečně. Zakladatel vlákna je tajemný jak hrad v Karpatech a bez souvislostí a "živé" ukázky zbytečně ztrácíte čas a energii. Nechte to plavat. To je dobrá rada, která patří nejen vám, ale i laijkovi.
laijk
Profil
Tak vidím, že z toho bola veľká debata, prepáčte, že som nedal "živú" ukážku, ale myslím, že som to dostatočne vysvetlil čo chcem, nechajme to radšej tak, spravím to po svojom, aj keď zložitejšie, len som nevedel, že sa nedá použiť v jednom dive position: absolute a float:right, to mi spravilo problém, každopádne ďakujem za rady, ale myslím, že som to vysvetlil úplne čo chcem, nemyslím, že k tomu bola nutná ukážka
Stano
Profil
laijk:
Keď to budeš mať hotové, tak to sem pošli. Celkom ma zaujíma riešenie a aj to o čo vlastne išlo.
laijk
Profil
Stano:
ide o to, že script mi vygeneruje: Dnes má meniny xxx, zajtra xxx, a chcem to mať zarovnané v určitej výške a zarovnané v pravo, ale keďže to je každý deň iné tak tam nemôžem dať pevnú vzdialenosť od okraja, idem to spraviť až teraz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0