Autor Zpráva
abcda
Profil
chtel bych se zeptat jestli jde (v javascriptu nebo php...) nadeklarovat nějakou proměnnou, kterou bych pak mohl použít místo čísla v CSS kodu
např:
mám div s určitou výškou (height: X;) a chci mít objekt, třeba obrázek např. 50px pod zmíněným divem (top: 50+X;)
no a já potřebuji když mám na výšce divu závislých hromadu objektů, neměnit pokaždé hromadu čísel, ale mít pozici těch obektů jako X+číslo aby stačilo zmenit v kodu jen výšku divu (tj. X) a tím se automaticky objekty posunuly (resp. zůstaly na stejném místě vzhledem ke konci divu)
kdyby to bylo možné, tak by pak bylo nejlepší, kdyby hodnota X, byla rovnou v CSS kodu, abych pri úpravě vzhledu stránky nemusel upravovat *.css a jiný soubor (napr *.php), kde by proměnné X byla přiřazené číslo
předem děkuji za odpovědi
panther
Profil
abcda:
bloky se skládají pod sebe automaticky - nebudeš-li zadávat výšky, nebudeš muset měnit žádné hodnoty v CSS.
Další možností je, samozřejmě v závislosti na vizuální stránce, umístit element přmo do bloku a tomu nastavit dolní padding.

Popis je sice pozoruhodně dlouhý, ale pro do problému nezainteresovaného člověka poměrně náročný na představení, pochopení a dodání přesnější odpovědi. Chceš-li konkrétnější odpověď, dodej odkaz na problematický web.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0