Autor Zpráva
Erik Ponti
Profil *
Pěkný večer všem,

řešení následujícího problému podle mě nebude pro šikovného programátora složité, kvůli svému kodérskému neumětelství se s ním ale trápím už dlouho a žádný z oslovených profiwebdesignerů nemá na tak malé sousto čas, ani za příslib peněžité odměny. Byl bych převelice vděčen za pomoc!

Mám už skoro hotový web na adrese ceskozije.cz
Je vyroben pomocí systému WordPress a šablony Futurosity Magazine:
http://www.upstartblogger.com/wordpress-theme-upstart-blogger-futurosity-magazine

Tato šablona se zobrazuje dobře v Opeře, Mozille, Google Chromu, IE 9, ale špatně v Internetu Exploreru 8 a nižších verzích - jak můžete vidět zde:
http://www.upstartblogger.com/wpthemes/
a zde:
http://www.upstartblogger.com/wpthemes/category/features
ale vlastně i na mém webu:
ceskozije.cz

V IE 1/ se zobrazují mezi buňkami na úvodní straně příliš velké mezery, 2/ štítky v TagClouds se překrývají a jsou na sobě namačkané, a proto nečitelné, 3/ v archivech rubrik, autorů a témat jsou příliš velké mezery mezi perexem a zařazením (zařazením míním například "Národní vinařské centrum, o.p.s. | 10 Kvě 11 | Profesní sdružení").

Tuším, že příčina a řešení problému jsou popisovány třeba zde:
http://ie-brouci.dero.name/box-model.html
či zde:
http://interval.cz/clanky/implementacni-chyby-v-prohlizecich-chybne-rozmery-boxu/
Nějak ale ani za nic nedokážu sám upravit soubor CSS tak, aby všechny verze prohlížeče IE zobrazovaly web stejně jako jiné prohlížeče.

CSS soubor je uložen zde: http://www.ulozto.cz/8943630/style-futurosity-css

Najde-li se erudovaný, vědoucí pomocník, bude jeho jméno zapsáno - případně s odkazem na jeho web či s jeho e-mailem - vespod webu mezi autory - anebo jsem otevřen i business-nabídkám, respektive návrhu finanční protihodnoty.

Díky za Váš čas, odpověď uvítám zde či na e-mailu woff@seznam.cz! :-)
Ernie
Profil
Dobrý den,
jestli jako č. 1/ myslíte ty mezery co já, tak ty jsou způsobeny tím, že mezi mezi položkami seznamu s obsahem jsou i prázdné
<li><a href="..."> </a></li>
(kdy ta mezera je asi ignorována), kterým starý IE6 (apod.) vykreslí ten 14px padding-bottom, zatím co novější prohlížeče ne.
(vycházím z Firebugu a IE8 v režimu "kompatibilního zobrazení", které simuluje starší prohlížeče)
Na č. 2/ pomůže zvýšit line-height, i když nevím přesně proč (mimochodem i v Opeře 11 se ty tagy překrývají, ve Firefoxu 4 a v Google Chrome-u taky, ale méně).
A č. 3/ má stejnou příčinu jako č. 1/.
(jestli se mýlím, tak mě prosím opravte)
Erik Ponti
Profil *
Díky mnohokrát, Ernie!!! Smazání doličného řádku, respektive jeho šesti kopií pomohlo. Tagy v cloudu mě fakt zlobily, ale velmi se zpřehlednily, když jsem zmenšil jejich maximální velikost z 36 na 20.
Erik Ponti
Profil *
Úplně vespod stránky je drobné poděkování a odkaz na webovky, jež máte tady v profilu. Kdybyste to chtěl změnit, napište :-).
Ernie
Profil
Děkuji Vám za odkaz, rád jsem pomohl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0