« 1 2 »
Autor Zpráva
BranoD
Profil *
Zdravim,

ma rodicovsky div position: relative, v nom dva s position: absolute a potreboval by som aby sa rodicovsky div (kvoli pozadiu) natiahol na vysku tych dvoch boxov v nom a este aby treti co je v nom isiel za tymi dvoma.

www.druzina.info/xxxxx.htm

Tu je priklad, potreboval by som aby sa ten modry box natahoval na vysku tych orananzovych ale mam dojem, ze to by som asi chcel od CSS privela...
Plaváček
Profil
Absolutně pozicované prvky (v tvém případě DIVy) jsou ze své podstaty vyňaty z toku dokumentu a jsou nezávislé na ostatních prvcích stránky. Proto také nemůžeš dosáhnout toho, aby se rodičovský DIV natáhl podle obsahu (protože vlastně žádný nemá). Na vině ale není CSS, ale tvůj systém skladby stránky. V tomto případě se neobejdeš bez plovoucích prvků (kukni třeba semo http://css.e-sign.cz/), je tam na výběr dost šablon pro vícesloupcové layouty.
Leo
Profil
Jinak receno - pouzivat position: asbolute pro zakladni rozvrzeni stranky (layout) je cesta do pekel. Opravneni ma jen v pripadech, kdy vylozene potrebujete mit neco v samostatne vrstve, napriklad. Leo
Šlaha
Profil
Náhodou, Yuhů i já to využíváme na stránkách ke své plné spokojenosti.
BranoD
Profil *
Takze je to asi tak, ako som si myslel. Absolute v relative sa sice sprava ako potomok ale rodic sa uz nesprava ako rodic - kriste, kto toto navrhoval???

Ked tak nad tym uvazujem, tak beztabulkovy layout sa ani urobit neda, vsak floaty su predsa urcene na obtekanie textu a nie na layout, napozicovat tak aby sa tam dala spravit aj nejaka grafika sa to tiez neda. By ma zaujimalo ktory chuj prisiel ako prvy s tym, ze tabulky nie, aj ked ich v podstate neni cim nahradit. Este donedavna mi to bolo fuk, spravil som to tabulkou a bolo, lenze v poslednej dobe tu css experti vsade roztrubuju ze tabulky na layou su out, a teraz uz aj klienti chcu len beztabulkove layoty, by ma zaujimalo kde na to chodia.

Keby sa aspon blokove prvky spravali ako blokove prvky ale oni sa spravaju ako blokove prvky iba na sirku, vo vertikalnom smere je to stale riadkovy prvok. To tam uz nemohli dat nieco ako display: fullheightblock; alebo nieco....

Nechapem preco to ma oznacenie CSS2, ved je to taky smejd ze by si to zasluzilo oznacenie mozno CSS 0.6
Plaváček
Profil
Neviem, prečo sa rozčiluješ :) Prozatím ve své praxi jsem nenarazil na nic, co by se nedalo pomocí CSS udělat. A protože máš zjevně trochu mezery ve znalostech, doporučil bych ti knihu Petra Staníčka CSS - Kaskádové styly, kde se celá jedna kapitola věnuje systému a funkci pozicování pomocí CSS včetně velmi srozumitelně vysvětlené problematiky blokových a řádkových prvků.
habendorf
Profil
Keby sa aspon blokove prvky spravali ako blokove prvky ale oni sa spravaju ako blokove prvky iba na sirku, vo vertikalnom smere je to stale riadkovy prvok. To tam uz nemohli dat nieco ako display: fullheightblock; alebo nieco....

Nechapem preco to ma oznacenie CSS2, ved je to taky smejd ze by si to zasluzilo oznacenie mozno CSS 0.6


Heh?
Dero
Profil
BranoD: Jinými slovy to jen neumíš a vadí Ti, že se to nedokážeš naučit? Výborný argument pro pamflet. Nestačím žasnout.
BranoD
Profil *
Nevadi mi, ze sa to nedokazem naucit ale to ze sa s tym neda robit to co od toho chcem a kedze sa tym aj tak trochu zivym, tak mam dost vazny problem. Problem je v tom ze floaty funguju v pohode dovtedy kym tam neda niekto sirsi obsah ako sa tam zmesti to potom ide cely layout dokitek. Mam spraveny CMS a layut ma cca 800px v nom dva divy a ked tam da user sirsi obrazok ako sirka toho plavajuceho divu tak s adany div presunie za teb pred nim a usera asi tazko napadne ze je to kvoli tomu obrazku. Keby boli absolutne pozicovane tak ako som chcel tak sa div rozsiri, grafika sa rozhadze a jeho uz napadne, ze to co spravil je prilis siroke.

Cele tie super bomba cool css layuty su dobre akurat tak na staticke weby. Skuste si tu [url= http://www.csszengarden.com/?cssfile=/163/163.css] http://www.csszengarden.com/?cssfile=/163/163.css[/url] vyhodit z obsahu tych 5 odstavcov a pripadne este aj zvacsit obsah toho stlpca vlavo. Zistite ze pokial to nema v sebe tolko obsahu kolko autor predokladal, ze to mat bude, tak zo super bomba cool dizajnu je masaker.
BranoD
Profil *
http://www.csszengarden.com/?cssfile=/163/163.css
Dero
Profil
BranoD: Jenomže ten obsah tam je a autor layoutu s tím počítá. Pro dynamická řešení je třeba stavět web jinak.
BranoD
Profil *
A jak? Float-y?
BranoD
Profil *
To potom u dynamickeho sajtu moze dopadnut (a vacsinou) to tak dopadne, ze skor ci neskor sa tam bude nejaky mamlas snazit "nacpat" objekt sirsi nez na aky je ten layout stavany, plavajuci box sa presunie doletak, ze ho ani nebude vidiet a ty budes ten babrak co zobral par desattisic penazi za web ktory sa rozpada.

A s tymto mam problemy furt, musi to byt dynamicke, musi tam byt super grafika. musi to byt xhtml/css ale zaroven to musi byt absolutne blbuvzdorne aby to mohla spravovat aj sekretarka. A ked sa im to zrazu rozsype tak sa na teba divaju ako na blba.

Proste CSS 2 je minimalne nedotiahnute ak nie rovno zle navrhnute.

Robil som weby uz pre Netscape/Explorer v4, dokonca si pamatam ze som v zaciatkoch ladil aj pre explorer 3. A teraz ma vie fest dozrat ked vidim ako mlady chlapci ktory zacali niekde pri Ie5.5 vsade roztrubuju ze jedine beztabulkovy layout, lebo tabulky robia len totalny amatery.

Donedavna mi to bolo jedno ale ked minule prisiel klient, ktory ani nevie ako sa zobrazi html kod stranky, ze to musi byt beztabulkovy layut, tak ma skoro slahlo o zem.
Plaváček
Profil
Možná budu vypadat jako kverulant, ale pokud stavím dynamický web s administračním systémem, pak to, co tam může uživatel vložit přece leží na bedrech správně postaveného CMS, ne? Jinými slovy, nepovolím uživateli vložit větší obrázek, než layout unese. Postavili jsme spoustu dynamických webů s administrací a nikdy jsem s tím problém neměl. Nebo máš pocit, že tabulka by layout zachránila, kdyby tam někdo vrazil obrázek větší, než je stanovená šířka buňky?

Ještě dodám, že toto http://www.dataware.cz/ je dynamický web, který spravuje sekretářka, postavený bez tabulek a žádné potíže, pokud vím, s ním nikdy nebyly.

Nic ve zlém, ale být tebou, začnu opravdu nejdříve studiem technologie CSS a teprve pak se rozčiluju na pány, kteří se snaží vytvořit nějaké standardy.
BranoD
Profil *
Tabulka by to sice nezachranila ale aspon by sa to rozsypala na sirku... Uvaha uzivatela: "rozsypalo sa to na sirku, asi tam bude nieco prilis siroke" Ale ked sa mu zrazu objavi cely box s obsahom niekde uplne inde ako tam kde vzdy byva, tak okamzite zveda telefon a vola ze to nefunguje. Co sa da v pohode vyriesit tym ze cloveka ktory to bude spravovat vyskolite ale teraz robim na zakazku CMS pre istu skolu v UK a ty pocitaju s tym ze to tam bude moct spravovat kazdy okrem skolnika.

A nepovolit upload vacsieho obrazku ako XYpx mi tiez nepride ako najlepsie riesenie, proste moze nastat situacia ze nema poruke nic, cim by ho zmensil alebo to dokonca nevie, vsak tam ma visual editor ktorym sa da menit velkost, sice len naoko ale dosiahne co potrebuje.

A ze CSS nema dotiahnut pozicovanie elementov tak za tym si stojim. Kazdy tvrdi ze: "Absolutně pozicované prvky (v tvém případě DIVy) jsou ze své podstaty vyňaty z toku dokumentu a jsou nezávislé na ostatních prvcích stránky." Tak ako je potom mozne ze ked su v reletivnom boxe tak sa ich absolutna pozicia vztahuje k tomu boxu??? No asi preto ze nie su vynate z toku dokumentu, resp minimalne nie su vynate z toku toho nadradeneho boxu. A kedze z neho nie su vynate, tak preco sa potom on sprava tak akoby v sebe nic nemal? Vidite tam Vy nejaku logiku? Lebo ja tam vidim len jeden zmrseny standard, kde lava ruka nevie co robi prava...
Leo
Profil
"Možná budu vypadat jako kverulant"

Vim o nich. Lyze sundat.
BranoD
Profil *
este k http://www.dataware.cz/

v tom svetlooranzovom boxe kde mate odkazy "Přehled akcí | Potřebujete Bussines Intelligence?", predpokladam ze povodny zamer bol aby tie odkazy boli zarovnane vertikalne na stred, co v IE ako tak sedi ale v Opere to mam, bez dvoch pixlov, nalepene na hornom okraji a vo FF tiez. No a presne takychto "detailov" mate v CSS spustu. Poviete si, ze dva-tri pixle hore dole, no ale ja chcem aby to vyzeralo presne tak ako chcem aby to vyzeralo a nie ze tu trochu doprava a tam trochu dolava - kam by sme takto zasli keby vsetko funkovalo len tak zhruba. Keby to bola bunka tabulky tak jej date valign="middle" a nic z toho by sa nestalo.

Ale dizajn je to pekny, to sa musi uznat.
Plaváček
Profil
Pokud chcete, aby web vypadal naprosto STEJNĚ ve všech prohlížečích, nezbývá vám nic jiného, než jít cestou flashe nebo udělat web jako obrázek. Pár pixelů sem nebo tam mě opravdu nerozhodí (i když přiznávám, že právě u Dataware je to chybička, které jsem si nevšiml a která se dá snadno odstranit, což záhy učiním).

Upřímně, mě tahle diskuse nebaví. Pokud máte pocit, že CSS je k ničemu a že stojí za baterky, netrapte se s tím, a tvořte tabulkové weby. Já vás neukousnu a existuje pořád velké množství klientů, kterým je šumák, jak je web postavený. Důvod, proč vám nejde něco udělat je ten, že stále přemýšlíte starým stylem - totiž snažíte se přizpůsobit vlastní obsah webu jeho grafickému ztvárnění, což je opačný přístup, než který po dobré úvaze volí profesionál. Je totiž ověřenou pravdou, že každá webová prezentace je primárně nositelem informace a grafická podoba hraje až druhé housle.

Pokud se týká problematiky absolutně a relativně pozicovaných prvků, zřejmě jste nepochopil jejich účel. Absolutně pozicovaný blok je vyňat z toku dokumentu (což poznáte podle toho, že je úplně jedno, v které části kódu ho umístíte). Jeho polohu pak určujete pomocí souřadnic (left, right, top, bottom) a to buď absolutně k oknu prohlížeče, nebo relativně k nadřazenému absolutně nebo relativně pozicovanému bloku. Navíc absolutně pozicovaný blok se chová podobně, jako kupříkladu vrstva (layer) v obrázku dělaném ve Photoshopu. Lze mu přiřadit takzvaný z-index (což je pořadí jakoby ve třetím rozměru) a tím docílit bezva efektů.
Tím, že je absolutní prvek vyňat z toku dokumentu má samozřejmě omezené použití a hodí se především tam, kde potřebujete umístit, co já vím - ilustrační obrázek, anketu nebo podobnou vymyšlenost, která má pevné rozměry a upíchnout ji na místo, kde bude na věčné časy a nikdy jinak. Lze jej použít i u navigace (kupříkladu u dvousloupcového layoutu s navigací vlevo, kdy vím, že pod ní už nebude žádný obsah). V žádném případě se ale nehodí tam, kde se mění obsah, který nemůžete ovlivnit. Vždycky si položte otázku, co se stane, když si uživatel zvětší písmo. Nebo zmenší okno prohlížeče. A tak podobně. Zjistíte, že postavit základní layout na absolutně pozicovaných blocích je nesmysl, který vám přidělá vrásky na čele a naštve nejednoho uživatele.

Příkladem rozumně použitého absolutně pozicovaného bloku může být tento web http://www.allreality.cz/ . V něm je umístěno logo společnosti, které bych jiným způsobem těžko udržel tam, kde je (totiž vpravo od textu). Vše ostatní zařídily plovoucí boxy seřazené tak, aby při vypnutých stylech zůstal přehledný, čitelný a snadno ovladatelný dokument. Text strukturovaný tak, aby kupříkladu vyhledávač neměl problémy se prokousávat džunglí tabulek a aby dostal naservírována klíčová slova co nejdříve. A uživatel, který ví o internetu prd, je schopen tam vkládat fotografie, aniž by byl rozhozen layout. Což zařídí rozumný CMS systém.

Uznávám, že plovoucí prvky původně nebyly určeny k tvorbě layoutu, ale v této chvíli, kdy i podpora CSS 2 je v některých prohlížečích mizivá a CSS 3 se všemi jeho vymoženostmi je zatím sci-fi, nám nezbývá nic jiného, než jejich služeb využít. Je to ověřená metoda, která zajistí to nejdůležitější - totiž správnou strukturu výsledného dokumentu, který je i při vypnutých stylech či v textovém prohlížeči přehledný a čitelný. Návodů, jak vyrobit to, co potřebujete, je na internetu dostatek, stačí jenom pohledat a naučit se. A přijmout zásadu, že základním posláním webu je podat informace dostupnou (a přístupnou a použitelnou) formou, k níž grafika slouží výhradně jako doplněk.

A pokud vám v jiném prohlížeči uteče nějaký text o 3 pixely doleva, ale nijak víc to ničemu neublíží, pak se přece nic neděje. Uživatel, používající třeba Mozillu to stejně nepostřehne. Na druhou stranu - při důkladné znalosti správných postupů tvorby layoutu pomocí CSS se vám nic takového nestane. A pokud ano, je vždy na vině buď kodérova neznalost, nebo zásadní chyba prohlížeče, většinou obávaného IE.

P.S. - uživatel administračního systému přeci nemusí zmenšovat obrázek v nějakém editoru - od toho jsou k dispozici v PHP funkce, které prostě příliš velký obrázek bez zásahu uživatele zmenší či upraví tak, aby stránku nenaboural. Domnívám se, že všechny vaše problémy pramení z toho, že váš CMS není zrovna ukázkou té nejdokonalejší programátorské práce.
BranoD
Profil *
Mate pravdu, tiez ma tato diskusia nebavi.

Proste uzavreme to tym, ze CSS viacstlpcovu sadzbu nepodporuje (fakt), pozicovanim sa to vyriesit neda (asi tiez fakt). floaty su urcene na nieco ine (podla mna), tabulky su urcene tiez na nieco ine (podla vas a vsetkych CSS guru's).

Takze v pripade, ak chcem odovzdat stopercentnu pracu, za peniaze ktore kient zaplati, tak mi asi neostava nic ine, len si hladat iny job...

"Kdepak asi udelali soudruzi z NDR chybu?"
Plaváček
Profil
Nebo, jak už bylo řečeno v úvodu, se pozicování pomocí CSS naučit :)
habendorf
Profil
Proste uzavreme to tym, ze CSS viacstlpcovu sadzbu nepodporuje (fakt), pozicovanim sa to vyriesit neda (asi tiez fakt).
Uzavřít to můžeme, ale pravdu nemáš.
BranoD
Profil *
Tak predsa este raz.

Mate pocit ze tuto debatu vediem preto ze neviem co je CSS alebo ze neviem spravit floatovany CSS layout alebo z akeho dovodu ma tu kazdy posiela studovat CSS?

Mozem vas uistit ze viem co je CSS, viem spravit floatovany layout (uz par rokov). Jediny dovod preco som zacal tuto debatu je ten, ze som sa snazil konecne vyriesit pozicovanie na stopercent a logicky my vychadzalo ze na urcene pozicie elemntov by sa malo pouzivat pozicovanie. Napadlo ma to uz vtedy ked pixy preberal na svojom blogu absolute v relative, ibaze nebol cas sa tomu vtedy venovat. Sem som to dal preto, lebo som si myslel ze problem je v tom ze nieco neviem a ze existuje nejaka vlastnost (nieco ako clear: pri floatoch) ktora dlzku toho rodicovskeho boxu riesi - no zda sa ze neni.

Vazne uvazujem, ze sa vratim spat k tabulkam, co bude asi aj dovod preco tu stale este vediem tuto diskusiu.

A ,len tak na okraj. Ked su vyhody CSS proti tabulkam tak jasne a neotrasitelne, tak preco weby ktore su na spici, pouzivaju tabulky veselo dalej a to nie len na zakladny layout?

www.amazon.com
www.ebay.com
www.google.com
www.cnn.com
www.bloomberg.com

A mnohe mnohe dalsie. Weby, pre ktorych aj jedno percento navstevnikov znamena v prepocte na dolare miliony.

Preco?

Len sa nesnazte argumentovat tym, ze boli navrhovane este v dobe ked vyhody CSS neboli zname. Alebo snad namaju peniaze na to, aby si zaplatili ludi co to vedia?

Tak preco?

P.S. Tak na tieto odpovede som zvedavy :-)
Leo
Profil
BranoD

A jaky smysl by melo s vama v teto fazi debatovat, to jsem jaksi nepochopil. Leo
BranoD
Profil *
Zeby preto aby ste vysvetlili hlupemu preco to je tak a aby uz nebol hlupy?
BranoD
Profil *
Myslel som tym samozrejme seba.
Plaváček
Profil
Především proto, že převést weby takového rozsahu do beztabulkového layoutu by spolklo příliš mnoho peněz, přičemž výsledek by zřejmě nebyl rentabilní. Druhá otázka je, proč weby takového rozsahu jako je www.seznam.cz, www.atlas.cz, www.centrum.cz, všechny obchody www.mall.cz, www.blesk.cz a podobné šly cestou beztabulkového layoutu. Protože existují tři základní pro:

1. daleko menší kód a snadnější úprava, změna či možnosti správy jednoduššího kódu, jednoduchý redesign lze provést výměnou jediného stylového předpisu, pomocí CSS lze přesně zacílit na zobrazovací zařízení

2. daleko menší nároky na přenosovou kapacitu (spravně postaveným CSS layoutem ušetříte oproti tabulkovému klidně až 70% kódu a to mám prakticky vyzkoušeno, což u webů se statisícovou návštěvností hraje velkou roli především díky tomu, že za přenosy gigabajtů se platí tvrdé peníze)

3. s tím souvisí daleko rychlejší načítání stránek, což ocení zejména lidé používající pomalejší připojení (modem, gprs a podobně). A tito lidé bývají často významní zákazníci.

Prostě moderní webdesign někam spěje a fakt, že vám něco nejde, není argument. Naopak, mám zkušenost, že existuje spousta věcí, které prostě pomocí tabulek neuděláte, kdybyste se rozkrájel. Nevím jak pro jiné, ale pro mě kouzlo CSS spočívá v tom, že mi ušetřilo SPOUSTU práce a tím jsem v kratším čase dokázal vyrobit více webů. Úspora času a peněz je dle mého skromného soudu ten hlavní argument.

A nemylte se, existují kodéři slavných webů, kteří prostě CSS neumějí. Jak v Čechách, tak v zahraničí. A čistě mezi námi, do zaběhnutého obchodu amazon.com, pokud vynáší pěkné peníze, by jen tak z rozmaru vrtal jen blázen. Princip kapitalismu tkví v tom, že každá změna, kterou provedu, se musí projevit finančním přínosem. Zřejmě pánové z amazonu usoudli, že případný přínos není tak vysoký, aby vyvážil kompletní změnu celého webu (a tím největším problémem by zřejmě byl jejich redakční systém).

Tímto tuto diskusi končím a pokud jste tak dobrý, že umíte pozicování CSS, pak nevím, co vám brání ho používat. Pokud ho neumíte, ale nechcete to přiznat, zůstaňte u tabulek. Z vlastní zkušenosti ale vím, že stále více a více klientů má přehled, jak se má stavět moderní web (k čemuž jim dopomáhají konzultační agentury typu Dobrý web nebo H1.cz) a s polovičatě odvedenou prací se nespokojí. Navíc zaváhat v situaci, kdy jenom na českém trhu je tisíce webdesignerských firem se vám při podnikání vyplatit nemusí.


To je ode mě vše. Přeju hodně úspěchů ve tvorbě.

P.S. pokud vím, vicesloupcová sazba se objevila v návrhu CSS 3 (viz pěkný seriál na Intervalu.cz), ale nejsem si jist, zda zrovna tohle je krok správným směrem. Prostě - webová stránka nejsou noviny a platí pro ni jiná kritéria.
BranoD
Profil *
Především proto, že převést weby takového rozsahu do beztabulkového layoutu by spolklo příliš mnoho peněz, přičemž výsledek by zřejmě nebyl rentabilní.

Toto nie je argument, vsak predsa zastancovia CSS predsa tvrdia ze CSS layout je pristupnejsi, citaj dostane sa tam viac ludi. Viac ludi = viac klientov = viac penazi. A rentabilta? Kolko by musel stat ten redesign u eBay, ak by im to zdvihlo zisky co i len o jedno percento a neoplatilo sa im to? A to nehovorim o google, kde by stacilo zmenit dizajn v podstate v dvoch subor (uvodna stranka a vysledky s vyhladavanim). To si vazne myslite, ze keby im CSS layout priniesol o niekolko percent vizsie zisky, tak by tam uz davno nebol a ze s tym pristupom ako tvrdite Vy, by sa dostali tam kde su? Prave ze taketo mega firmy maju peniaze na to dat si vypracovat releventne studie a neriadia sa frazami z blogsceny. Mne z toho vychadza len jedine a to ze vedia nieco co ja neviem a kvoli comu ma napriklad google v zdrojaku taky gulas ako ma.

Kedze ja prachy na studie nemam, tak sa snazim aspon takto ziskat relevantne informacie o tom co je najvhodnejsie po kazdej stranke. Ibaze jedine k comu sa vzdy dopracujem su frazy o uzasnych moznostiach CSS. Jediny prinos CSS je v tom ze sa da definovat vzhlad pre viac elemntov na jednom mieste (ci uz z pohladu pracnosti alebo objemu prenasanych dat), ostatok je nejaka trapna snaha o definovanie pozicie v dokumente, ktorej vysledkom su plavajuce boxy a nepouzitelne pozicovanie... Vsak kdejaky GUI Toolkit toho dokaze viac a to musi popritom riesit aj ine veci, nie ako blbe omalovanky cim CSS v podstate su.

Tiez som cital asi tie iste zdroje co aj Vy, tiez som zacal robit layouty v CSS a jediny nasledok toho je, ze som zacal robit kompromisy viac ako kedykolvek predtym a ja kompromisy nemam rad. Npariklad udajna prehladnost vysledneho kodu. Pri plavajucich boxoch, vadnom boxmodele v IE a potreby mat tam aj nejaku tu grafiku, mam teraz samotny obsah zanoreny v siestom dive, oproti trom (roznym!) tagom (table, tr, th) podla starej skoly, fakt nechapem co je na tom prehladnejsie.

Proste neviem sa zbavit dojmu, ze ma cely ten cas niekto vodil za nos.

To je tiez asi tak vsetko z mojej strany a dakujem za Vas cas, ktory ste tejto diskusii venovali.
Timy
Profil
BranoD
tak preco weby ktore su na spici, pouzivaju tabulky veselo dalej a to nie len na zakladny layout? -- a proč dalších tisíc webů na špici používá css layout? Myslím, že tento flame docela postrádá smysl a vše podstatné a relevantní už bylo řečeno
Timy
Profil
BranoD
btw:
Prave ze taketo mega firmy maju peniaze na to dat si vypracovat releventne studie a neriadia sa frazami z blogsceny. -- tu studii bych rád viděl
BranoD
Profil *
to Timy

Ospravedlnujem sa, asi to je mimo povodnej otazky ale nejak sa tym smerom pobrala diskusia.

Ake ostatne weby na spici? Vsak google, amazon, ebay zarabaju v danom segmente uz pomaly tolko, co vsetci ostatny dokopy. A co sa tyka tej studie, tak vsetky nielen velke firmy si studie robia pripadne si ich robit davaju a ked na to nemaju tak si aspon sem tam kupia "prefabrikovane" - a o com inom by mohli byt studie tych firiem ako o tom ako z webu vytlct maximum a kazdy kto si dokaze otvorit zdrojak tej ich sajty, zisti ze maximalny zisk znamena s prepacenim prdiet na cele w3c konzorcium...

Proste prax sa rozchadza s teoriou tak aky flame?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0