Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Prosím Vás pěkně,
můžete se mrknout sem:
http://www.studiolegalelauri.eu/en/our-team/francesco-lauri/

a vysvětlit mi, proč je rámeček kolem obrázku pořád černej, když mám všude v css několikrát nastavený, aby byl bílej? Fakt to nechápu, klient si v redakčáku pouze zapne rámeček, ale barvu tam vůbec neřeší, podle css by měla naskočit bílá, ale jakoby by to externí styl absolutně ignorovalo, fakt nechápu, jinde na stránkách mám kolem obrázků rámečky taky a ty jsou normálně bílý..

tady je styl:
http://www.studiolegalelauri.eu/css.css

Děkuju.
jenikkozak
Profil
Bez ohledu na to, co je zadáno v externím stylopisu, jsou shodné vlastnosti přebíjené pomocí inline zápisů.
Inline zápis
border: 10px solid;
nahraďte
border-width: 10px; border-style: solid;
Nebo do toho prvního doplňte údaj o barvě, jinak bude brána barva výchozí.
gyoja
Profil
Pravděpodobně kvůli tomuto:
border-color: -moz-use-text-color

u tohoto:
img.image_odrazky 
roberta
Profil
Pavel Dumbrovský:
problém bude asi v tom, že pri v css vlastnostiach border-bottom, border-left, border-top, border-right, border nezadávaš 3 parameter a to farbu.
border-bottom: 10px solid;

ak si pozrieš definíciu, tak ten 3 parameter by si tam mal pridať. totiž, ak tam nezadáš nič, tak si to prehliadač interpretuje, ako keby si tam zadal farbu 0 = čierna farba. máš síce definovaný ten okraj obrázku ako bielu farbu, ale práve tým zápisom bez farby sa farba prepíše na čiernu.
takže treba tie okraje upraviť. napr. pre spodný okraj to má byť takto:
border-bottom: 10px solid white;
Bubák
Profil
roberta:
ak si pozrieš definíciu, tak ten 3 parameter by si tam mal pridať. totiž, ak tam nezadáš nič, tak si to prehliadač interpretuje, ako keby si tam zadal farbu 0 = čierna farba.
Ne, prohlížeč pak, v souladu s CSS specifikací, použije barvu textu (CSS vlastnost "color")
Initial: the value of the 'color' property
Ale to jen jinak říkám to, co už zmínil [#2] jenikkozak.
Pavel Dumbrovský
Profil
Díky za odpovědi, budu to muset nějak vydumat. Ten rámeček v kódu tam dává ck editor, to asi neovlivním..
Bubák
Profil
Pavel Dumbrovský:
Ten rámeček v kódu tam dává ck editor, to asi neovlivním..
Tak nastav obrázku barvu textu, pak se použije pro orámování jakožto výchozí barva.
img.image_odrazky {color: red;}
Pavel Dumbrovský
Profil
Bubák:
img {color: #ffffff;} zabralo, díky, to by mě fakt nenapadlo.. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0