Autor Zpráva
unlucky
Profil
mám galerii, kde jsou obrázky v li za sebou. Všechny obrázky mají stejnou velikost a velmi podobné jméno (obrázek 001 až obrázek 555). Objevuje se ale problém, na určité stránce (stránka xx..) je na jednom řádku pouze 1 obrázek i přesto, že míst tam je spousta. Problémy mám od stránky cca od str 5 a více. V pager či skriptu to nemůže být, kontroloval jsem to a i ve zdrojovém kódu se shoduje s "funkčními" stránkami.

 ul#gallery_list li {

	max-width: 100px;
	float:left;
	display:inline;
	background:none;
	padding:0;
	margin:0 4px 4px 4px;
	overflow: hidden;
}
 ul#gallery_list li a,  ul#gallery_list li a:link,  ul#gallery_list li a:visited {

	float:left;
	display:inline;
	border:1px solid #e6e6e6;
	padding:7px 7px 0 7px;
	text-align:center;
	font-weight:bold;
	color:#565656;
	line-height:1.4em;
}
 ul#gallery_list li a:hover {
	border:1px solid #565656;
	text-decoration:none;
	color:#343434;
}
 ul#gallery_list li a img {
  max-height: 110px;
  max-width: 71px;
	margin:0 0 3px 0;
}

jenikkozak
Profil
Přidej odkaz na živou ukázku.
Railbot
Profil
unlucky:
- u <li> i <a> máš float, proč tedy ještě ten display:inline? Význam chápu u <li> pokud je to fix double margin bugu v IE6, u <a> smysl postrádá zcela. Mimochodem stačí ti selektor ul#gallery_list li a, nemusíš vypisovat další stavy jako link a visited.

Chyba není nikde v kódu, ale jasně v různé výšce prvků, resp. nejspíš v odlišené výšce několika obrázků (o pixel). Pod kratší prvky se pak zalomí další prvek, ostatní pokračují na řádku dalším. Důkaz místo slibů, červená linka kopíruje dolní border u problematického prvku s obrázkem s jinou výškou (o pixel kratší/vyšší):

Gappa
Profil
Nic neblbne, poslední obrázek v prvním řádku je o pixel kratší a jelikož odkazy uvnitř li floatuješ, právě proto dojde nejspíš k tomuto zarovnání.

Tobě by se nejvíc asi hodil
inline-block
s
vertical-align: top;
unlucky
Profil
chyba opravdu byla v tom, že sem tam byl obrázek o pixel větší, takže jsem musel přidat pár pixelu navíc :)

děkuji všem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0