Autor Zpráva
JozefDT
Profil
Dá sa zrušiť scrolovacia lišta v takomto priklade?

<div style="width: 200px; height: 86px; overflow: auto">Vštko mi fungjue pekne len by som tam nechcel tu lištu :)</div>
Dero
Profil
overflow: hidden
JozefDT
Profil
len potom mi to nescroluje :(
Leo
Profil
Tak co vlastne chcete - scrolovat nebo nescrolovat? Leo
Dero
Profil
JozefDT: Nebude to tím, že tam není ta lišta?
JozefDT
Profil
chcem scrolovat ale aby tam nebola lišta :) ak sa to da :)
Dero
Profil
Jistě, při hidden lze skrolovat, jen musíte použít něco jiného, než tu lištu. Třeba myš.
JozefDT
Profil
ked je auto tak to ide ako - scroluje len osobne sa mi ta lišta nepači :( tak že či sa to da scrolovat ale aby nzobrazilo lištu :)
Dero
Profil
JozefDT: Nevím, čeho pak chcete dosáhnout. Nevím, co vy si konkrétně představujete pod pojmem lišta. Nevím, jestli si oba představujeme to samé pod pojmem scrollovat.
JozefDT
Profil
teraz som to skusil este raz na hidden tak v FF to ide len musim držať myš a v IE to nejde vobec.
Mám to takto v externom css

p.filmytext {position: absolute; left: 90px; top: 70px; width:710px; height:490px; overflow: hidden;}
JozefDT
Profil
Pod pojmom lišta rozumiem lištu čo je aj na tejto stranke na pravo(tu je to v pohode) ale ked mam stránku kde je lišta v strede stranky tak tam trochu posobi rušivo(aj ked by sa to dalo vydržat) :)
Dero
Profil
A vy tedy chcete, aby šlo například kolečkem myši hýbat obsahem. V tom případě je třeba sáhnout po <iframe>, pokud je nezbytně nutné to absolutní pozicování a nelze data zobrazit přímo v rámci běžného toku stránky.
JozefDT
Profil
Tak som si to predstavoval ze text mam presne poziciovny a chcel som aby scroloval (viem da sa to aj iframom-len tam neviem či by sa dalo aby sa lišta nezobrazovala) a text by som posuval myšov - kolieskom
Dero
Profil
<iframe src="..." scrolling="no" /> - starší verze
<iframe src="stranka.html" /> + stranka.html by obsahovala v CSS: body{ overflow: hidden; }

Funkčností druhého řešení si jistý nejsem, třeba zkusit.
Leo
Profil
Nevadi vam, ze naprosto zmatete radu (presneji vetsinu) uzivatelu? Nikoho nenapadne scrolovat cimkoliv kdyz nevidi posuvniky (listu), Leo
bojars
Profil
Tak som si to predstavoval ze text mam presne poziciovny a chcel som aby scroloval (viem da sa to aj iframom-len tam neviem či by sa dalo aby sa lišta nezobrazovala) a text by som posuval myšov - kolieskom

Ono sa to dá orezať pomocou vlastnosti clip:

http://www.jakpsatweb.cz/css/css-orez.html#oac

Yuhů má na niečo také tento prílklad:

http://www.jakpsatweb.cz/priklady/overflow-layout.html

ale má to ten háčik, že prehliadače založené na jadre Gecka (teda aj Firefox) pri použití overflow majú bug, teda nereagujú na scrolovacie koliesko.
Vyradíš si tak cca 15-20% návšetvníkov:

http://www.toplist.cz/global.html
JozefDT
Profil
Tak to je tiez pravda to ma nenapadlo :( je jasné že ked ludia nevida listu tak si myslia ze je to tak ako je a nebudu skusat dalej-aj ked som to pouzil(s listou) len na malo veci. asi to necham s listov.
Ale aj tak dik za snahu-aj tak sa zide kazde info :)
Dodan
Profil *
Ja som si spravil scrolovanie stredneho stlpca ,ked je dlhy text,ale ked dojde lista na koniec,automaticky sa posuva aj cela hlavna stranka.Da sa to spravit tak,aby sa hlavna stranka neposuvala,pokial na nu nekliknem alebo neprejdem mysou?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0