Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Tak jsem si myslel, že se mi web zobrazuje v prohlížečích správně, V IE a FF tomu tak je ale Google Chrome mi záhadně odsouvá absolutně pozicovaná menu : ( POradíte mi někdo jak to udělat aby to bylo všude v pořádku? Díky.
pcmanik
Profil
Pavel817:
Odkaz na zivu ukazku? Vestecka gula sa mi vcera bohuzial rozbila.
Pavel817
Profil *
Omlouvám se. Úplně jsem zapomněl. Je to na www.pension-podkova.cz/2011
nigdo
Profil
Pavel817:
Pravděpodobně stejný problém máš i v opeře, chrome bohužel nemám, abych to porovnal:
http://img191.imageshack.us/img191/6333/operao.gif (ty proužky v tom obrázku jsou způsobené tím, že jsem to převedl do gifu, aby to mělo přijatelnější velikost, normálně tam nejsou)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pavla817:
Takhle divně nakódované menu jsem už dlouho neviděl.
Chyba je způsobená tím, že při absolutním pozicování neuvádíš left a necháváš na prohlížeči, ať si určí levý okraj, kde uzná za vhodné.

jak to udělat aby to bylo všude v pořádku?
Nějak normálně. Vyházej absolutní pozice i záporné marginy (nepotřebuješ je) a začni znovu. Je jen otázkou času, než v tom stávajícím bastlu narazíš na další problémy.
Pavel817
Profil *
Dík za radu. Zkusím to tedy celé udělat znovu a lépe. Jinak ale left tam je margin-left: -170px;. Zřejmě to je můj dlouhotrvající problém left a margin-left, případně top a margin-top atd. Nějak v tomhle pořád tápu :( Zřejmě moje doměnka, že např. margin-left počítá rozměr od rodičovského DIVU zatím co left od absolutního okraje okna prohlížeče. Ale asi to tak není?
Pavel817
Profil *
Chamurappi:
Tak jsem to nakonec opravil aniž bych to musel předělávat :) Stačilo to obalit do dalšího prvku a je to :) Možná je to divně nakódované ale je to funkční. Alespoň v IE 8, FF a Chrome. Proto předpokládám, že i ostatní prohlížeče nevykazují zásadní chybu. Skoro si ani neumím představit jak bych to dělal bez použití absolutního pozicování :(
habendorf
Profil
Pavel817:
Skoro si ani neumím představit jak bych to dělal bez použití absolutního pozicování :(
Samozřejmě floatovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0