Autor Zpráva
Kolonicny
Profil *
Omlouvam se, ze opet pisu skoro ten samy prispevek, ale ten predchozi jsem si vyresil, ale mam ted problem s necim jinym.

Kdyz ukazete na rollover menu, tak se rozjede, ale kdyz ukazete na nejaky odkaz v tom rozkliknutem menu, tak zmizi opet leva cast puvodniho odkazu.

kolda.chytrak.cz/Ridera/kamenivo.html

Dekuji za Vase rady.
panther
Profil
Kolonicny:
...a problém, resp. řešení, je pořád stejné.
Kolonicny
Profil *
panther : a jake ? Ja nad tim sedel 2 hodiny a porad nic, nikdy se mi to nestalo
panther
Profil
Kolonicny:
pozadí v první úrovni se skládá ze dvou hoverů. li:hover a a:hover.

V momentě, kdy popojedeš myší na druhou úroveň, zůstane jen li:hover, a:hover pro odkaz v první úrovni menu už neplatí (odkaz je uzavřený kdesi předtím).
Musíš obrázek dávat elementu, který v ten daný okamžik existuje - třeba právě odkaz, ovšem bez hoveru.


Tak, řešení jsem tu napsal a snažil jsem se ho aspoň lehce zamaskovat... Jestli ho nevidíš hned, přečti si to několikrát a zamysli se.
Kolonicny
Profil *
Prosimte panthere, budes tak moc hodny, a poradis mi? Normalni kod?
panther
Profil
Kolonicny:
nabízíš tvorbu profesionálních stránek, tak se snaž přemýšlet. Nebo se se mnou rozdělíš o zisk ze zakázky? :-)


Ne, během 5 minut jsi napsal 2 příspěvky, vůbec se nezamýšlíš nad tím, co píšu. A přišel jsi pro hotový kód, což se mi nelíbí. Ano, máš pravdu, jsem příšný - volím jiný metr na začátečníka a „profesionála“.
Kolonicny
Profil *
Ja nejsem profesional, kde jsi na to prisel? Pouze to mam v ramci praxi
panther
Profil
Kolonicny:
že by „created by Leemon“, což je nějaká „profi“ firma?

li:hover a li:hover a místo li:hover a a:hover
Kolonicny
Profil *
panther:
Omlouvam se ti, ano Leemon je profi firma, ja jsem pouze u nich na dvou tydenni praxi.

Co se tyce toho posledniho radku, tak jsem z neho nic nepochopil. Spise si rikam, jestli jsi to spatne nenapsal

Ale i tak ti dekuji za tvou pomoc.
panther
Profil
Kolonicny:
ne, napsal jsem to tak, jak jsem chtěl.

Aktuálně máš v CSS:
li:hover {...}
a:hover {...}

a správně by mělo v tomto případě být
li:hover {...}
li:hover a {...} // pozor, v li:hover li a bude zase jiný background
Kolonicny
Profil *
Prodavim reup, uvidis co to udelalo :(
Kolonicny
Profil *
Reup proveden, kouknete co to udelalo
panther
Profil
Kolonicny:
no, však je to tak správně. První úroveň sis opravil, teď si uprav styly tak, jak byly a platily jen pro druhou úroveň menu.

Napovím, že třída .druha je zbytečná, druhá úroveň seznamu lze zaměřit kontextem jako li li a. Například.


Všechno podstatné už víš, řekl jsem toho více, než jsem chtěl na začátku - původně to měl být mlhavý hint.
Další kus kódu (teď) nepřidám, hraj si. Vše podstatné víš.
Kolonicny
Profil *
Hotovo mam to dekuju, prosim muzes prispevek smazat ?? :-)
panther
Profil
Kolonicny:
muzes prispevek smazat ?
proč bych měl? Jednak tu nic nemažeme, zadruhé tento tvůj „problém“ je pro mnohé natolik zajímavý, že by stálo za to zachovat i ukázku problematického menu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0