Autor Zpráva
rorsach
Profil
Ahoj, potřeboval bych trochu helfnout. O skrývání DIVů jsem tu četl dost, ale nějak nenašel, co by se mi hodilo. Potřeboval bych skrýt jeden DIV na webu, ale problém je, že v kodu se zobrazuje bez ID a Classu.

<div title="pejsek s kocickou" style="text-align:center; font-size: 9px; visibility: visible;"><a target="_blank" href="http://www.pejsek.com">fujtajbl odkaz</a></div>


Pokud by měl class, nebo ID tak bych ho dal jako visible: hidden; a zduř- jenže na tohle nevím :-( a měnit parametry nemůžu. Nevím jestli to půjde přes CSS, anebo to nějak matlat Jscriptem? Díky za pomoc :-)
Sir Tom
Profil *
rorsach
Zkus použít jQuery. Mezi tagy HEAD vlož
<script src="http://code.jquery.com/jquery-latest.js"></script>

a poté vytvoř extra JS skript s kódem:

<script>
$(document).ready(function(){
    $("div:contains('fujtabl odkaz')").css("visibility","hidden");
});
</script>


Tento skript najde všechny divy, které obsahují frázi "fujtabl odkaz" a změní hodnotu CSS stylu visibility.

Píšu z hlavy - nevím jestli to pojede, ale mělo by. :) Dej pak vědět.
panther
Profil
rorsach:
Nevím jestli to půjde přes CSS
CSSkem by to šlo za jistých okolností zaměřit kontextově. Z jednoho řádku ale nejde říct ano nebo ne.
rorsach
Profil
ruším kontroverzní odkaz :-D
panther
Profil
rorsach:
skrýt to půjde i kontextově v CSS, ale myslím si, že je to proti podmínkám využívání dané služby, není? Proto ti musí stačit tato informace, více ti neřeknu.
rorsach
Profil
zkusím na to juknout, já bych to třeba ani neodstaňoval jen to dal někam jinam, páč tady to teda fakt mlátí do očí, když to chi mít takové hezké že :-)
Sir Tom
Profil
rorsach:
Nevím, proč nejede to jQuery. Zkousels dát ten spodní skriptík těsně před uzavírací tag </body>? Důležité je také mít v hlavičce ten první odkaz na knihovnu JQuery. Nevím, jestli Joomla to nějak neblokuje, ale mělo by to jquery fungovat podobně jako tady: http://api.jquery.com/contains-selector/.

Samozřejmě, že je potřeba, abys 'fujtabl odkaz' přepsal na 'AceSef' :)
rorsach
Profil
Tak to JQuery maká. Až moc dobře. Má pryč celý web kromhlavičky :-D zkusím to doladit :-D
Bubák
Profil
Též je možné zaměření pomocí atributového selektoru, nefunguje v IE6.
Podrobnosti neuvádím z téhož důvodu, jako panther, ale aspoň jsem si vyzkoušel, kdy je takový selektor je case senzitivní a kdy ne ;-)
rorsach
Profil
No já na to teď koukám no. S tím Querym zmiznu celej web, což je trochu nepraktické :-D A s těma kontextama nevim teda. Nějak se nemůžu dohrabat co je v čem zanořený. Jasně mám DIV a pak mám odkaz,.. no a hraby hraby nic :-D uvidime
rorsach
Profil
Tak vyřešeno. Díky moc za to query. Projedu to ještě napříš prohlížeči, ale snad to bude ok. Je to tak trochu prasečinka, ale co se dá dělat. Pokud jsem to chtěl skrýt, pak se skryje skoro celý web a nedařilo se to vyladit. Až na fungující níže zmíněnou fujtajblovinu . Ještě jednou díky

<script>
$(document).ready(function(){
    $("div:contains('AceSEF')").css("font-size","0px");
});
</script>



Můžem zavřít ;-)
Sir Tom
Profil
rorsach
Jé - promiň - tam je problém ten, že se vyberou všechny divy které obsahují Acesef, tzn. i divy, které obalují celý obsah. :)

Ono v podstatě stačí jenom najít to, jak odchytnou pouze ten odkaz s Acesef.
Místo
$("div:contains('fujtabl odkaz')").css("visibility","hidden");

dej
$("a:contains('Joomla SEO by AceSEF')").css("visibility","hidden");
.

Doufám, že odkaz obsahující tento text, tam je jenom jedenkrát :), a že se odchytne pouze on.

Dodatek:
Aha, vidím, žes to vyřešil po svém, takže tuto radu můžeš ignorovat :)
rorsach
Profil
Sir Tom:
To jsem zkoušel taky čoeče a zase pryč skoro všechno. Nevím jestli to nemůže být nějak jištěný kvůli tomu, že v samotný definici u toho je :visibility. Jestli pak nějakej skript nekontroluje třeba integritu, nebo nevim. Každopádně pchasečinských 0px to vyřešilo :-D
Bubák
Profil
rorsach:
Jestli pak nějakej skript nekontroluje třeba integritu, nebo nevim.
Je to v CSS, zanořeným elementům jde nastavit visible.
rorsach
Profil
Tak beru zpět, zmizlo záhadně i písmo v kontaktu. Asi to bude horší kafíčko :-/
_es
Profil
rorsach:
No, kvôli nastaveniu jednej CSS vlastnosti naťahovať do stránky obrovitú JS knižnicu - to je teda efektivita.
Ak nie je ten element nájditeľný pomocou id, tak je snáď nájditeľný nejako inak ako cez jeho textový obsah.
Nie je trebárs nájditeľný pomocou jeho pozície v dokumente?

Potřeboval bych skrýt jeden DIV na webu
Skryť v dôsledku akej udalosti? Možno sa to dá využiť.
rorsach
Profil
_es:
Nejsem si jistý jak to myslíš, ale pozice se mění protože se to generuje PHPkem

Na webu mám toto:

<div style="text-align:center; font-size: 9px; visibility: visible;" title="fujtajbl"><a href="fujtajbl.com" target="_blank">dfuj odkaz</a></div>


Tím querym jsem zkoušel zabírat co šlo, ale vždy mi to kvůli zanoření vezme i něco jiného.
web
Bubák
Profil
Sir Tom:
Jé - promiň - tam je problém ten, že se vyberou všechny divy které obsahují Acesef, tzn. i divy, které obalují celý obsah. :)
Co tak použit hlavu a neupínat se na DIV, který tam nevadí, pro jeho odstranění není z technického hlediska důvod, pominu amorálnost takového počínání.
_es
Profil
rorsach:
ale pozice se mění protože se to generuje PHPkem
No a to je taký problém mu v PHP vygenerovať aj id?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0