Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Existuje v CSS nějaká vlastnost která by dokázala přesunout nějaký objekt do prostřed a zároveň všechno ostatní ztmavila?
Například jako jsou některé javascriptové aplikace které takle zvírazní fotku po kliknutí.
Darker
Profil
Jo, myslím, že se tomu říká ligthbox. Jedna CSS vlastnost to neudělá, potřebuješ průhlednost, centrování, z-index a spousta dalších věcí.
A taky myslím, že se píše zvýraznění.
DarkMeni
Profil
Darker:
zvýraznění
A jo, máš pravdu, píše se tam [ý] a je to lightbox, takže díky za radu.
...Ale, když k tomu potřebuju spoustu dalších věcí, nevíš aspoň jak zařídit tu průhlednost?
Když použiju opacity tak se mi "zprůhlední" i ten objekt který by jsem chtěl zvýraznit.
...A k tomu to centrování?
Text-align asi v případě celého objektu nepomůže a automatický margin to vycentruje myslim že jen když bude mít šířku na 100%, to by jsem pak musel vytvořit tabulku s šířkou 100% s absolutním pozicováním a přesunout to nebo je na to jednodušší způsob?
panther
Profil
DarkMeni:
když k tomu potřebuju spoustu dalších věcí, nevíš aspoň jak zařídit tu průhlednost?
co se takhle podívat do kódu, který je generován lightboxem? Opacity je tam, ale trochu jinak, než myslíš.

automatický margin to vycentruje myslim že jen když bude mít šířku na 100%
když je element široký 100%, tak ho centrování nemá kam posunout. Ano, i 100% široké bloky jdou centrovat, jen to nikdo nepozná.
DarkMeni
Profil
No ten 100% blok by byla ta tabulka va které by byl ten centrovaný objekt, ale ten by už nebyl široký 100%, ale ta tabulka by pro úplné vycentrování 100% mít měla ne? jinak kdyby byla třeba vlevo a měla stejnou šířku jako ten objekt tak ten margin auto nepomůže.
Jinak zdroj lightboxu nemam, páč kvůli FUPu teď nemůžu stahovat, a i kdyby jsem ho měl tak pochybuju že se v něm vyznám protože taková aplikace může mít něco kolem 200 řádků.
panther
Profil
DarkMeni:
No ten 100% blok by byla ta tabulka
blok není tabulka. Tabulka se používá pro tabulková data, pro nic jiného dat. Navíc, ten 100% blok už máš, dokonce dva - html a body. Proč chceš přidávat další?

Chci-li vycentrovat jeden objekt, žádný další k tomu nepotřebuji. Nevím, co vymýšlíš za zbytečnosti (nebo co tajíš).

i kdyby jsem ho měl tak pochybuju že se v něm vyznám protože taková aplikace může mít něco kolem 200 řádků.
to má víc, ale o to tu nejde. Není podstatný JS, ale HTML, které generuje. Nebo se na lightbox vykašli a hraj si s opacitou, z-indexy a absolutním pozicováním. Lightbox nic jiného nedělá.
Darker
Profil
Průhledné pozadí libovolné barvy dělám tímhle skriptem:http://hra.jmareda.tk/transparentbg.php?alpha=70&R=0&G=0&B=0
Možná to jde i pomocí CSS.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0