Autor Zpráva
honyk
Profil *
Zdravím, mám fixní šířku sloupce a do ní se snažím nějak rozumně nalít obsah, kde se vyskytují dlouhé řádky kódu. Ta struktura je celkem členitá, často je to ve vnořených listech. A právě tady mi selhává moje stávající řešení (osekané na nezbytnou mez):
<!DOCTYPE html>
<html>
<body>
<div class="note" style="width:200px">
   <div class="itemizedlist">
      <ul type="disc">
         <li>
            <div class="literal" style="overflow:auto;">
               <p>
                  <code class="literal">C:\Windows\System32\folder\command.exe param1 param 2</code>
               </p>
            </div>
         </li>      
      </ul>
   </div>
</div>
</body>
</html>

Ve FF5 je to Ok, ale v MSIE9 (nižší verze jsem netestoval) je před textem volný řádek, tedy spíš nějaký záhadný margin-top. Ten zmizí buď odstraněním stylu overflow nebo odstraněním DOCTYPE. S tím doctype nehnu, pod kontrolou mám jen element div class="itemizedlist" a jeho obsah.

Hledal jsem na webu, ale nedaří se mi najít nějaké příhodné klíčové slovo. Narazil jsem na tohle, ale netuším, jestli je to přesně ten můj případ. A přiznám se, ten workaround s inline-block nevím jak v mém případě použít (zkoušel jsem to na různé elementy, ale bez valného úspěchu): http://jhop.me/ie8-bugs#overflowhiddenlistitem
Plaváček
Profil
honyk:

Bez konkrétní "živé" ukázky lze jenom spekulovat. Vynuloval jsi výchozí margin a padding u elementu LI a P?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0