Autor Zpráva
domeon
Profil
Zdravím,
docela by mě zajímalo, v jakém pořadí mám psát CSS prvky.
Dám příklad: mám v CSS třídu .test a v ní mám 3 prvky. Takže se chci zeptat ,jestli můžou být prvky v jakémkoliv pořadí, nebo musí být např. background vždy první?
.test{
width:100px;
background:white;
height:30px;
}

Díky za odpověď
Str4wberry
Profil
Jak chceš, je to na tobě.
Medvídek
Profil
domeon:
Je to úplně jedno, provedou se všechny. Při duplicitě vyhrává ten poslední.

.test{background: #DDDDDD url(img.gif) no-repeat top left;background-color: #666666;}

Tak se provede všechno v zápise background, ale barva pozadí se poté změní.
Jozin
Profil
Zdravím, může to být v jakémkoli pořadí. Mě příjde, že každý kdo dělá CSS si udělá svůj seznam, kde to bude napsané. Já mám třeba zásadu, že začínám marginem a paddingem pak mám věci okolo šířky výšky borderu a pak fonty... takže vím, že věci okolo fontu mám hledat dole... uprostřed bordery a velikosti a nahoře odsazení.
Petr ZZZ
Profil
Jen doplním, že zapsat pro stejnou vlastnost dvě různé hodnoty se hodí třeba u obrázkového pozadí, pro případ, ze by se obrázek nenačetl. Vhodné je zvolit barvu podobnou barevnému ladění obrázku.
.pozadi { background-color:#fc0; background-image:url(duna.jpg) }
U takové konstrukce samozřejmě na pořadí záleží (viz Medvídek – v případě konfliktu vyhrává pozdější zápis). Barva se pak uplatní pouze tehdy, je-li obrázek nedostupný.
Str4wberry
Profil
U takové konstrukce samozřejmě na pořadí záleží
Ne.

Barva se pak uplatní pouze tehdy, je-li obrázek nedostupný.
Ne.
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
zapsat pro stejnou vlastnost dvě různé hodnoty se hodí třeba u obrázkového pozadí
background-color a background-image jsou dvě různé CSS vlastnosti.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Hrome, to jsem z toho jelen, schválně jsem zkusil pořadí otočit:
.pozadi { background-image:url(duna.jpg); background-color:#fc0; }
– a máš pravdu, pořadí na to nemá vliv, barva se zobrazí jen když je obrázek nedostupný, jinak se vždycky zobrazí obrázkové pozadí. To má do činění s prioritami jednotlivých vlastností?

Bubák:
...dvě různé CSS vlastnosti
Joj, díky, pravda, chtěl jsem říct, že mají stejný cíl – formátovat pozadí, zkrátka že se nemůžou uplatnit obě současně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
barva se zobrazí jen když je obrázek nedostupný
To není pravda. Nebyla a nikdy nebude.

zkrátka že se nemůžou uplatnit obě současně
Můžou. Obrázek se vykresluje nad barvou.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Dobře, díky. Na možnost, že obrázek třeba bude malý a nevyplní pak celé pozadí, jsem zapomněl.
Chamurappi:
Safra, vždycky na něco zapomenu. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Nebo částečně průhledný.
joe
Profil
Na pořadí záleží jen při používání hacků, například:

color: red; _color: green;

Jinak osobně se vlastnosti snažím psát podle abecedy, přijde mi to pak nejpřehlednější.
Batrachus
Profil
Něco o řazení vendor vlastností na CSS-tricks
Z3NTIVA
Profil
Je na každém v jakém pořadí bude prvky psát:) je ale dobré na to mít nějaký systém,aby si v tom pak neměl guláš.Třeba šířku a výšku psát pod (vedle) sebe .Docela se hodí si nějaké důležitější celky komentovat,aby když chcež změnit barvu třeba praveho sloupce(např.) aby si nemusel hledat jaka barva je pro nej atd...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0