Autor Zpráva
klaudius
Profil *
Může něčemu vadit, když budu mít soubor css generovanej nějakým php skriptem?

Např:
<link href="../../style.php" media="screen" type="text/css" rel="stylesheet" />

Potřeboval bych tak vyřešit některé změny závislé na rozlišení monitoru a barevné hloubce..

Díky za názory.
mr
Profil *
ne, vadit by to nemělo, ale udělal bych spis to ze bych udelal soubor style.css
ve kterem by se spustil php. Nastavit to muzes v .htacess nebo v configu serveru
Leo
Profil
Dva problemy:

1, musite poslat spravnou hlavicku Content-type, protoze jinak webserver pro priponu .php posila automaticky text/html

2, pokud chcete posilat ruzne css pro ruzne prohlizece tak mate problem s kesovanim - musite zajistit, aby nejaka kes po ceste neulozila pod timhle url css verzi pro jedno rozliseni a to pak neposlala prohlizeci s jinym rozlisenim

Jinak to neni moc rozumna cesta - posilat ruzne css pro ruzna rozliseni, zkuste to napsat nejak univerzalne. Leo
klaudius
Profil *
a co kdybych casti, kterejch se to tyka generoval rovnou v index.php v tagu <style></style> a pak jeste k tomu pripojil

<link href="../../style.php" media="screen" type="text/css" rel="stylesheet" />

co vy na to?
Leo
Profil
"a co kdybych casti, kterejch se to tyka generoval rovnou v index.php v tagu <style></style>"

Pak zustava problem s kesovanim taky. Leo
klaudius
Profil *
?Co to vubec znamena to kesovani?

Nenastane problem jen v pripade ze uzivatel nacte stranku napr. pod 800x600 a pak prejde treba na 1024x768?
Nevyresi to pak uzivatel tim, ze stiskne F5 ?
habendorf
Profil
klaudius: Uvědom si, že někdo je třeba za proxynou.
Timy
Profil
klaudius
?Co to vubec znamena to kesovani? -- http://www.jakpsatweb.cz/clanky/caching-tutorial-czech-translation.htm l
Leo
Profil
"Nenastane problem jen v pripade ze uzivatel nacte stranku napr. pod 800x600 a pak prejde treba na 1024x768? Nevyresi to pak uzivatel tim, ze stiskne F5 ?"

Jak pise habendorf - ukladani do pameti se v tomto pripade netyka ani tak prohlizece jako moznych meziclanku na trase mezi prohlizecem a webserverem. Da se to resit napriklad ruznym URL - stejne musite nejak zjsitit to rozliseni JavaScriptem... Leo
Radek Hrabůvka
Profil
klaudius Chamurapi má vyřešené ne-kešování posílání různých verzí stránek pro různé prohlížeče. Snad Ti to pomůže.
Řešení — obsah
Leo
Profil
Jenze on jenom posila hlavicku Vary: User-agent, tedy resi kesovani pro ruzne prohlizece, ale uz ne treba pro ruzna rozliseni (coz pomoci hlavicky Vary ani nekde, nebot rozliseni neni v zadne pouzivane HTTP hlavicce co posila klient). Leo
habendorf
Profil
klaudius: Rozlišení zjistíš jedině na klientovi (třeba JS).
Jinak tohle téma je celé špatně už od začátku, nejde o to podstrkovat kód podle klienta, ale mít jeden univerzální kvalitní kód.
Radek Hrabůvka
Profil
Server se může dozvědět rozlišení od klienta, nejen pro účely statistik Jak měřit různé věci javascriptem. O tématu a kódu si myslím totéž, co habendorf. Jedině bych souhlasil s tím, posílat na malé displeje malé obrázky, ale to už nesouvisí s externím css souborem.
habendorf
Profil
posílat na malé displeje malé obrázky, ale to už nesouvisí s externím css souborem

Na to se dá použít zvláštní css styl s media="handheld"
Leo
Profil
"Na to se dá použít zvláštní css styl s media="handheld""

Ktery - jak jsem slysel a cetl, netestoval jsem to - vetsina handheld zarizeni ignoruje. Leo
habendorf
Profil
Leo: Ktery - jak jsem slysel a cetl, netestoval jsem to - vetsina handheld zarizeni ignoruje.

Tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem to. Chodí to správně, šáhne si pro správný styl - udělal mi kluk radost :o)
(Palm T5 Tungsten, prohlížeč Blazer)

Primitivní test pro ty, kdo by si chtěli vyzkoušet svůj PDA: http://www.brs.cz/pokusy/handheld/
Fred
Profil
To je ale asi fakt loterie viz http://www.janbrasna.com/clanky/mobilni-standardy/ a http://www.janbrasna.com/clanky/mobilni-web-prakticky/
habendorf
Profil
Fred: Jasně, ale stejně mi udělal radost :o)

Jinak uvažuju takhle: přidáním stylu pro PDA se dá jedině získat, protože
1) pokud ho akceptuje, tak fajn
2) když ne, zobrazí to jako by tam styl pro PDA nebyl - nic se nezíská, nic se nezkazí.

Jde jen o to, zda to stojí za tu námahu.
Leo
Profil
"Jde jen o to, zda to stojí za tu námahu."

Nestoji, znam osobne snad jen jednoho cloveka, co by to uzivil. Ostatni na internet pouzivaji pocitac, ne sustitko. Leo
Radek Hrabůvka
Profil
habendorf Opera: Zobrazit > Emulace DPA = Text je červevý. Ty PC styly media="screen, projection", konkrétně projection tam máš kvůli Full screen Opery?
Radek Hrabůvka
Profil
habendorf Opera: Zobrazit > Emulace DPA = Text je červevý. Ty PC styly media="screen, projection", konkrétně projection tam máš kvůli Full screen Opery?
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
když ne, zobrazí to jako by tam styl pro PDA nebyl - nic se nezíská, nic se nezkazí
Kdesi jsem vyčetl, že to není tak jednoznačné. Většina webů speciální stylopisy pro handheldy nemá, proto si některá zařízení, která CSS podporují, sáhnou raději po předpisu pro media="screen", než aby své přednosti svému uživateli de facto utajila. Nevím která, nemám to podložené vlastními testy, nicméně jistá logika v tom je.
Fred
Profil
OT: kdyby někdo potřeboval ve Firefoxu vidět Small screen rendering jako v Opeře tady http://www.mozilla.org/projects/minimo/ipaq_screenshots.html je xpi rozšíření. Udělá novou položku pod zobrazit.
habendorf
Profil
Radek Hrabůvka:
Opera: Zobrazit > Emulace DPA = Text je červevý.
Ano, vím o tom. V pořádku, ne?
Ty PC styly media="screen, projection", konkrétně projection tam máš kvůli Full screen Opery?
Já to tak používám vždy, na pokusnou stránku jsem to jen zkopíroval. Nebyl v tom žádný záměr ani důvod.

Chamurappi:
Ano, některé si (asi) šáhnou pro screen. To ale nebrání tomu, aby tam byl i handheld. Prostě styl pro handheld je jen bonbónek, který může zůstat nevyužit, ale nic by neměl zkazit.

Fred: Zrovna na té stránce je zobrazen např. google. Ale mě se google zobrazuje na PDA optimalizovaný pro PDA, ne tak jak je zobrazen na té stránce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
Prostě styl pro handheld je jen bonbónek, který může zůstat nevyužit, ale nic by neměl zkazit
Tak to ano. Snad :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0