Autor Zpráva
okolojdouci
Profil *
Mám na stránce absolutně pozicovaný div pro login (ve výchozím stavu visibility: hidden, zobrazuju ho kliknutím na něco ).
V tom divu je tabulka, v css takto nastylovaná:
table{ border: solid #000000 2px; }

Takže nic mimořádného. V opeře se ale chová nepochopitelně. Ten okraj, který je všude jinde černý, je tady transparentní. Není skrz něj ale vidět pozadí toho divu, ve kterém ta tabulka je, ale rovnou to, co je až pod tím divem. Mohl by někdo poradit, čím to?

Odkaz na web se mi nechce dávat. Pokud se to bez toho neobejde, někam to nahraju.
Plaváček
Profil
okolojdouci:

Nejsem si teď narychlo zcela jist, ale mám pocit, že při zkráceném zápisu borderu je nutné dodržet pořadí definic (šířka, styl, barva). Takto:

table{ border: 2px solid #000}


Zkus to.
okolojdouci
Profil *
Plaváček:
Tak bohužel. Pořadí jsem opravil a nemá to žádný efekt.
Plaváček
Profil
okolojdouci:

Pak nezbývá, než dodat živou ukázku.
okolojdouci
Profil *
http://ujetefotky.wz.cz/test.html
Petr Wudi
Profil
okolojdouci:
Já tam ten rámeček vidím. Prohlížeč je Opera 11.50.

Edit: Vlastně ne. Ale po spuštění Dragonfly tam naskočil.

Druhý edit: Odstraň z obecné deklarace tabulek vlastnost border-collapse. Pak se to nějakým zázrakem rozchodí.
okolojdouci
Profil *
Petr Wudi:
Já tam ten rámeček "vidím" taky. Jen nemá barvu solid #000, ale transparent, takže skrz to koukám až na pozadí. Opera 11.11.
okolojdouci
Profil *
Petr Wudi:
Reakce na edity: border-collapse bych odstranit mohl, ale radši bych pochopil, která bije.
Plaváček
Profil
okolojdouci:

Vypadá to na nějaký dosud neopravený bug v Opeře (alespoň, co jsem se dopátral). Řešením je buď odstranit border-collapse, nebo použít border-collapse:separate. Případně nastavit rámeček nikoliv tabulce, ale formuláři.
okolojdouci
Profil *
ok, díky oběma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0