Autor Zpráva
zimmi
Profil
Zdravím,
mám div s výškou odpovídající 50 % stránky a do něj vkládám další, jehož výšku mám nastavenou na 300px. Lze nějak ten druhý div vystředit vertikálně do toho prvního? Zkoušel jsem Yuhůovo definitivní řešení, ale zdá se, že to nefunguje pro procentuálně definovanou výšku. Díky.
Str4wberry
Profil
Ani Plaváčkovo svislé centrování nezabralo?
zimmi
Profil
Funguje, ale zase jen s pevně nastavenou šířkou.
Plaváček
Profil
zimmi:

Dodej živou ukázku, čeho chceš vlastně dosáhnout.
zimmi
Profil
Živou ukázku dodat nemůžu (bohužel, nemohu ovlivnit). Ale jde o to - mám dva divy nad sebou, každý z nich tvoří 50 % stránky. V obou z nich chci mít obsah o pevné výšce (oněch 300px) tak, aby byl vycentrovaný nezávisle na rozlišení. Tedy když se na to budu dívat na 102x768 nebo 1680x1050, oněch 300px bude vždy svisle centrováno ve svém nadřazeném divu. Prozatím se mi toho nepodařilo dosáhnout.
slovakCZ
Profil
Podle me chce dosahnout tohoto:
<body>
  <div style="height:50%">
    <div style="height:300px">tento div by mel byt vycentrovan na stred (na vysku) nadrazeneho divu</div>
  </div>
</body>
zimmi
Profil
Ano, to je můj cíl zapsaný v HTML :-).
Pavel Dumbrovský
Profil
Plaváček:
Zdravím Vás,
semtam používám Vaše centrování skrz ten table-cell, leč většinou se jedná o menu odkazů, kdy mám obdélníky a v nich text, který má být vycentrovaný svisle i vodorovně. Vaše řešení je ok, ale jakmile to má být celé klikatelné (celý obdélník, ne jen text v něm), už je to horší. V novějších prohlížečích je to ok, ale ve starších IE mi to moc nevalí, bez použítí float je klikatelný pouze text, ne celý ten obdélník. Co Vy na to, neřešil jste už tuto záležitost?

Díky.
Plaváček
Profil
zimmi:

Tvůj požadavek je trochu nesmyslný. Co je, prosím, výška stránky? A co se má stát v případě, že oněch 50% výšky bude menší, než výška vnořeného DIVu?
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Založ si, prosím, nové vlákno a ideálně pro svůj dotaz zpracuj živou ukázku. Obecně - pokud můžeš použít float, který řeší tvůj problém, tak ho použij, ne?
Pavel Dumbrovský
Profil
Plaváček:
Na nové vlákno to asi není. :) Ono když ten float použiju, tak přestane fungovat vertikální centrování a text je top.. I když, zrovna to řeším u jednoho webu, tak jak to budu mít online, tak pošlu.
Plaváček
Profil
Pavel Dumbrovský:

Pro menu lze s úspěchem využít line-height trik. Ale to nepatří do vlákna zimmiho.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0