Autor Zpráva
Timy
Profil
Potřeboval bych poradit s následujícím problémem — chci nalevo a napravo od nadpisu zobrazovat čáru tak, aby to správně fungovalo i při nadpisu o více řádcích. Mám řešení, které funguje bez problému pro jednořádkové nadpisy, ale s víceřádkovými si už neumím poradit. Napsal jsem jednoduchou ukázku: http://bordel.havrlant.net/cara/ Zeleně zvýrazněné nadpisy ukazují, jak bych to chtěl, červeně zvýrazněné ukazují, jak bych to nechtěl. U prvních dvou červených nadpisů je problém ta velké mezera mezi nadpisem a čárou, u posledního červeného je v každém prohlížeči špatně něco jiného. Nicméně Opera mi ten úplně poslední nadpis zobrazuje tak, jak bych si představoval. Ostatní prohlížeče ten poslední nadpis zobrazují jinak.

Umíte mi prosím někdo poradit?
panther
Profil
Timy:
h1 span {display: inline-block; max-width: 500px}
Timy
Profil
panther:
Není to 100%, ale lepší než co mám já, takže díky :-).
panther
Profil
Timy:
možná je tam ještě něco, čeho jsem si na ukázce nevšiml. Můžeš být konkrétnější?
Timy
Profil
panther:
Aktualizoval jsem příklad. Vynuloval jsem padding kolem spanu, takže by ta čára měla přesně doléhat k nadpisu, což se u víceřádkových neděje. (Přidal jsem tam ještě border, aby byla jasná šířka spanu.) Asi to bude ještě záležet na velikost písma, takže pro jistotu přikládám screen.
panther
Profil
Timy:
už to vidím.

Napadlo mě ještě něco, záleží ale na požadovaném chování, zejména u dlouhých nadpisů. Aby nadpisy držely nějakou formu, měla by být linka u každého nadpisu, alespoň nějaká. Pokud to tak chceš udělat, zkus to takto.

h1 {padding: 0 30px} /* 30px je minimalni delka linky, kterou chci nechat po stranach */
h1 span {display: inline-block; ...} /* bez zadani min-width. Mozna bude zbytecny i ten display, pokud s nim nechces dale pracovat */
Timy
Profil
panther:
Zdá se, že to funguje nejlépe, ještě jednou díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0