Autor Zpráva
juan
Profil *
zajímalo by mě, zda má někdo z vás zkušenost s nastavením procentní velikosti sazby na webu. já řeším následující problém: mám sazbu určenou procenty - 75%, což je 9pixelova verdana, která vyhovuje dyzajnu tý konkrétní stránky. problém ale je, že když z týhle stránky přejdu na jakejkoli jinej web, kde je ta sazba taky určená procentem, tak IE si ty procenta pamatuje a nechá tech mejch 75%, což je u většiny ostatních webů skoro nečitelný (no někde úplně nečitelný:). dá se nějak udělat, aby velikost sazby byla regulovatelna (%,em), ale aby to fungovalo jen na tom konkrétním webu a při přechodu jinam se to nějak natavilo na default? aby prostě těch mejch 75% nepřecházelo dál ...
Petra
Profil
A kde nastavuješ těch 75%? Pokud v CSS tvého webu a ne přímo v prohlížeči, pak to funguje přesně tak, jak požaduješ.
juan
Profil *
no samozřejmě že ve svejch CSS. ale pak přejdu na jinej web a tam mi IE zobrazuje sazbu 75% :)
Dero
Profil
juan: Nevěřím... vyzkouším. :o)
Dero
Profil
juan: Ten problém nepozoruju, můžeš uvést konkrétní příklad?
juan
Profil *
no já mam asi vietnamskou verzi IE nebo nevim :) hele priklad nemam, ted zrovna uplouduju svuj web. az to tam bude, poslu link ...
Petra
Profil
juan: To jakože pokud tam přejdeš z jiného webu je to písmo větší než pokud přejdeš ze svého? Nebo podle čeho usuzuješ, že se velikost přenastavuje z tvého webu jinak než byla původně nastavena?

Mluvíme vážně o CSS ve webu, ne o uživatelském stylu, že? :-)
Radek Hrabůvka
Profil
juan Linky budeš muset dát dva, svých stránek a stránek, které jsou "poškozeny" tvými 75%. A jak pak dáš IE do původního stavu. Nezlob se, připadá mi to jako aprílový článek, nebo máš rozbitý prohlížeč.
juan
Profil *
no. hele, hlava mi to nebere, ale zkus to sam. http://www.pavr.cz/2005/txt/msp.html. ta sazba rozhodne neni verdana 9px. aspon u me se jeji velikost meni v zavislosti na velikosti sazby posledni navstiveny stranky ... nemuzu si pomoct. nevim kde je chyba (???)
Petra
Profil
Tam taky ale 9px verdana definovaná není, kromě h1 a třídy box, kde mi to jako 9px odpovídá a pak u tříd, které v té stránce nejsou. Všechen ostatní text je těch 75%, což zřejmě taky odpovídá. Nechápu, kde je ten problém.
juan
Profil *
jedna se o "p"aragraph. vsechno ostatni je jasny, to je v pixelech. ale "p" je definovany procentem a to je ten problem, to rozhodne neni 9px, jak bych ocekaval, protoze 75% odpovida 9px, ale me se ta velikost meni v zavislosti na posledni navstiveny strance a - jak uz jsem psal ...
Petra
Profil
Procentuální velikost písma nemá odpovídat pixelům, velikost písma v procentech se počítá z velikosti písma nadřazeného prvku. 75% z 12px by sice bylo 9px, ale v body těch 12px zadáno není.
juan
Profil *
aha! blizime se k jadru :) ... a z ceho se pocita procentuelni velikost pokud - jako v mym pripade - nadrazenej prvek nerika nic?
Petra
Profil
No v tomhle případě je to <body>.
juan
Profil *
no, to chapu, ze se to pocita z body, ale kdyz body nic nerika o font-size, tak z jaky velikosti se pak pocita tech mejch 75%? z velikosti 12px, ne? nebo z jiny? to je ten problem, ze jo, protoze ja jsem myslel, ze kdyz nenadefinuju v <body> nic, tak to znamena 12px neboli font size 1 ...

ja nevim, jestli to nerikam jak trubka, jo :), to dyztak sory, ja nejsem moc koder, ale rad bych pochopil ten princip procent :)
Petra
Profil
Výchozí velikost běžného textu (tj. mimo tagy, nebo <p>, <div> apod., nikoli třeba <h1>) je to 16px, IMHO ve všech prohlížečích.
juan
Profil *
hele, ted jsem nastavil velikost textu v body na 12px. tim jsem se dostal na svejch 75%(9px) v podrazenym prvku (p). bohuzel, za tehlech podminek mi prohlizec (IE) nereaguje na zmenu velikosti textu, tu rucni v hornim menu (ZOBRAZIT>VELIKOST TEXTU) ...
Petra
Profil
Ano, protože zadáváš text v pixelech :-) Jinými slovy pokud chceš dosáhnout při normální velikosti písma těch tvých cca 9px, budeš muset dát míň než 75%. Pokud ti ale to nezvětšování vadí (což je správně), tak si odstraň ty pixely i z definic stylů ostatních elementů.
juan
Profil *
oukej. nejsem z toho moc moudrej, ale metoda pokus-omyl to poresi. diky petro za tvy rady a poznamky :) dobrou noc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0