Autor Zpráva
martin20a
Profil
Dobrý, mám takový pro mě celkem oříšek, je stránka, která má šířku obsahu 920px, má nějaké to základní pozadí a tak a na jedné ze stránek je další pozadí navíc, které je složeno ze tří části (top, middle, botom), které na sebe navazují přesně na px. Je to tak dělané kvůli tomu, že middle má repeat-y.

a jde o to, že bg top (1154) a bottom (1520) mají větší šířku než obsah, ale já nechci aby tam vznikl posuvník dole, když někdo bude mít rozlišení třeba 1024px, takže obsah mám obalený divem, který má background: transparent url('soubor.png') 50% 0 no-repeat; - musí být vycentrovaný a bez pevné šířky divu mě to jinak nenapadlo udělat, já mám 1920x1080 takže u mě je to v pohodě (sem to kódoval u sebe no :-) ) ale když začnu zmenšovat okno, tak to začne skákat o +/- 1px, čili to na sebe nenavazuje.

Domyslel jsem si, že to je asi způsobené tím, že já tam mám třeba lichý počet pixelů, kdežto když je to sudé, tak to poskočí o ten +/- 1px. Ale už nevím jak to vyřešit, poradili by jste mě někdo, důležité je aby tam nebyl ten dolní posuvník :-)

...mě napadlo jedině pomocí JavaScriptu to ošetřit, ale do toho se mě nechce, chtěl bych to mít čistě v css
ShiraNai7
Profil
Nelze ošetřit. Jedině javascriptem ... protože skoro každý prohlížeč se chová (zaokrouhluje) jinak. Zkus to vyřešit nějak jinak, pokud to lze.
Miloš
Profil
Už jdu spát a nejsem vstavu nad tím moc přemýšlet, takže možná plácnu nějakou blbost.
Jestli jde jen o jeden pixel, nestačilo by to oříznout, nebo nechat přetékat? overflow:hidden nebo visible.
martin20a
Profil
ShiraNai7:
Nelze ošetřit. Jedině javascriptem ... protože skoro každý prohlížeč se chová (zaokrouhluje) jinak. Zkus to vyřešit nějak jinak, pokud to lze.
Děkuji, jenom jste potvrdil můj názor, do js se mě nechce, tak holt ten 1px tam bude mít někdo dobře a někdo posunute, je to jenom bg, takže to zas není to nejdůležitější na webu

Miloš:
Jestli jde jen o jeden pixel, nestačilo by to oříznout, nebo nechat přetékat? overflow:hidden nebo visible.
oříznout nejde, a přetékat jestli jsem to pochopil jak jste myslel, tak to taky nejde, ale diky
Plaváček
Profil
martin20a:

Dodej "živou" ukázku. Eliminovat tento bug lze několika různými způsoby, ale je nutné vidět v reálu grafickou podobu webu (mimochodem - pokud mám zkušenosti, v IE podobný problém tak častý nebývá, nejvíc zlobilo Safari a Opera).
peta
Profil
Muzes zkusit 50.49% (50.09) nebo vetsi hodnotu blizkou rozmezi toho nasobku, pripadne presnou px hodnotu.
floor(317 * 50%) = floor(158.5) = 158
round(317 * 50%) = round(158.5) = 159
floor(317 * 50.49%) = floor(160.0533) = 160
round(317 * 50.49%) = round(160.0533) = 160

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0