Autor Zpráva
Pavel817
Profil *
Zkoušel jsem validitu CSS a validátor mi našel tuto (několik) chybu Chyba : font Chyba při analýza [empty string]. Vůbec netuším co to je a jak to odstranit? Adresa webu je zde a definice CSS je tady.. Dá se to nějak odstranit? Díky za pomoc.
Bubák
Profil
Pokud správně chápu zápis CSS sdružené vlastnosti font, tak má dvě povinné hodnoty, font-size a font-family. Ty máš v CSS jen jednu hodnotu, font-size.

Koukám, chápu to správně a Yuhů to dokázal srozumitelně vysvětlit: www.jakpsatweb.cz/css/font.html

Pozor, pro začátečníky je chování sdružených CSS vlastností zrádné a nepochopitelné, více třebas http://interval.cz/clanky/kaskadove-styly-v-dobrem-stylu/, kapitola "Pozor na sdružené vlastnosti".
Ve tvém případě to třebas znamená, že pokud použiješ sdruženou CSS vlastnost font, pokud nebudeš deklarovat tučnost písma, nebudeš mít nadpisy tučně.
Pavel817
Profil *
I když jsem si myslel, že nemáš pravdu protože vlastnost font-family se dědí z body, zkusil jsem to doplnit. Výsledek byl stejný. Pořád stejná chyba Chyba : font Chyba při analýza [empty string]. Takže tudy cesta nevede :( Nemá někdo tip jak na to?
panther
Profil
Pavel817:
zkusil jsem to doplnit. Výsledek byl stejný.
vidíš, a já tu tvou vlastnost font: 200% odstranil a validace prošla.

Jen tak mimochodem, toto je krásný příklad toho, jak na validitě nezáleží. Prohlížeče tuto deklaraci ignorují a berou velikost písma deklarovanou v body.
Bubák
Profil
Pavel817:
I když jsem si myslel, že nemáš pravdu protože vlastnost font-family se dědí z body
To znamená, že jsi nepochopil, jak fungují sdružené CSS vlastnosti.

zkusil jsem to doplnit. Výsledek byl stejný.
Ale chybně, pokoušel ses o toto:
h1, h2, h2.h1 { text-align: left; font: 200% "Trebuchet MS", Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif; margin: 10px 0;}

Nevím, jestli jsi měl v úmyslu nastavit jen font-size, pak takto:
h1, h2, h2.h1 { text-align: left; font-size: 200%; margin: 10px 0;}
Pavel817
Profil *
Skutečně to tak je :( Takže pokud ale chci mít velikost fontu nastavenou pro některou definici jinak, musím se smířit s nevalidním css kodem?
shaggy
Profil
Pavel817:
musím se smířit s nevalidním css kodem?
Nie, musíš sa naučiť písať štýly.
Pavel817
Profil *
Bubák:
Omlouvám se. Nějak jsem to nedočetl celé. Už je mi to jasné. Měl jsem chybu v zápisu. Místo
font-size
jsem měl jen
font
. Polepším se. Díky za pomoc.
Pavel817
Profil *
Ještě bych se zeptal jestli se nějak odstranit toto varování:
Stejné barvy pro barvu a barvu pozadí ve dvou kontextech

?
panther
Profil
Pavel817:
možná tě to překvapí, ale nastavit pro barvu (písma) a barvu pozadí odlišné barvy? Nejlépe dostatečně kontrastní. Není to ze znění varovné hlášky dostatečně zřejmé, že se tyto dvě barvy rovnají?

Nebo se na nějaký validátor vykašli, jsi-li s webem spokojený.
Pavel817
Profil *
S webem spokojený jsem. Teď už se spáš snažím poučit se z chyb. Nějak teď nevím které barvy se rovnají. Když zruším nastavení barvy písma u menu je tu hrůza :( Když zruším barvu pozadí u #obsah je to taky špatně :( Samozřejmě to přežiju (to varování) ale zajímalo by mě to pro příště.
panther
Profil
Pavel817:
první řádek:
div#text {background: white}
a#m5 span {color: white}
atd.


Že bílá a bílá jsou stejné, asi víš.
Pavel817
Profil *
Díky moc. Trochu se to podařilo zredukovat ale ten zbytek už nemůžu najít, tak na to .... Lepší už to asi nebude.
Pavel817
Profil *
Tak už je to OK. Až na ty 4 chyby ale s tím se už nic dělat nedá :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0