Autor Zpráva
Hammer
Profil *
Řeším problém, kdy potřebuji u dvou stránek webu mít jiné pozadí. Šlo by u každé stránky napevno v elementu <style> nadefinovat <body> potřebné pozadí, které potřebuji, ale to se mi nezdá jako příliš čisté řešení.

Nebo použít obalový element celé stránky, který má nastaveno dané pozadí, ale tady je problém ve vykreslování. Pokud obalovému elementu nastavím výšku 100%, tak se pozadí vykreslí pouze po okraj stránky (logické). Když nastavím height:auto nevykreslí se nic. Potřebuji, aby se pozadí obalového elementu vykreslovalo dynamicky, podle množství článků ve výpisu. Dá se toto nějak vyřešit?

Pro lepší pochopení sem hodím i kód

<head>
<style>
body{
margin:0px;
padding:0px;
}
#obal{
width:100%;
background:url('body_bg.png') center top no-repeat;
}
#obsah{
width:10px;
height:200%;
Margin:0px auto;
background-color:green;
}
</style>
</head>
<html>
<body>
  <div id='obal'>
  <div id='obsah'>
  </div>
  </div>
</body>
</html>
panther
Profil
Hammer:
měň třídu u body a podle té pak nastavuj v CSS pozadí.
1Pupik1989
Profil
já toto řeším přímo v css souboru. Mám ho uložený jako php a v headeru nastavený content-type na text/css. Mě tedy jiné řešení nezbylo, pozadí je volitelně nastavované z databáze dle uživatelovi libosti. pokud to budou jen dvě strránky, tak pantherovo řešení je vhodnější.
Z3NTIVA
Profil
A co zkusit udělat 2 externí soubory css přičemž v 1 by bylo pozadí X a v druhém pozadí Y , a každá stránka by odkazovala na jiný ... (jedna na X, druhá na Y)
Plaváček
Profil
Z3NTIVA:

Proč dva CSS stylopisy? Panther poradil správně - měnit třídu (nebo ID u body) postačí.
Z3NTIVA
Profil
To nevyvracuji, jen zmiňuji sekundární řešení :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0