Autor Zpráva
xlifer
Profil
Proč když nastavím výšku bloku "obal" na 100%, tak mi nedrží výšku 100% dle obrazovky, ale roztahuje se mi to o "vrsek", který má nastaven výšku 32px. Výsledek je tedy 100% obal + 32px; chtěl bych zachovat celý blok "obal" na výšku 100% dle obrazovky, aby se mi neroztahoval. Lze to nějak udělat? Snad jsem popsal problém k pochopení... Předem díky za tipy a rady.

<style type="text/css">
html {
width: 100%;
height: 100%;
}

body {
width: 100%;
height: 100%;
min-width: 1000px;
margin: 0;
padding: 0;
}

.obal {
width: 800px;
height: 100%;
margin: 0px auto 0px auto;
}

.vrsek {
height: 32px;
}

.leva {
float: left;
width: 200px;
height: 100%;
}

.prava {
float: left;
width: 600px;
height: 100%;
}
</style>

<html>
<body>
<div class="obal">
  <div class="vrsek">hlavicka</div>
  <div class="leva">leva</div>
  <div class="prava">prava</div>
</div>
</body>
</html>
Adam501
Profil
xlifer:
Mě to funguje na mých stránkách bez problému. Jen mi řekni, proč dáváš hodnoty výšky a šířky html a body?
xlifer
Profil
Adam501:
Mě to funguje na mých stránkách bez problému.
To je divný a jaký máš DOCTYPE v hlavičce? Už jsem se setkal s tím, že když změním, chová se to jinak. Výše uvedené zkouším na
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">


Jen mi řekni, proč dáváš hodnoty výšky a šířky html a body?
Protože FF bere jako BODY "HTML" a IE zase naopak :-) To je pořád něco, ale co naděláme...
1Pupik1989
Profil
Pokud to je na free hostingu, tak to většinou posune přesně o výšku reklamy, to se mi dost často stávalo, tam nezbyde než použít position absolute na obal. Dělají to hlavně freeweby od toho divného žlutého ovoce. Jinak ten kód mi taky funguje.
xlifer
Profil
1Pupik1989:

Nejede to na freehostingu (zkouším doma na localhostu), ale v tom problém není.
xlifer
Profil
Kód funguje dobře, to ano, ale mrkněte na posuvník prohlížeče - ten by tam vůbec něměl být. Chce posouvat kousek obsahu dolů, který mu právě přidá "asi" ten zmíněný vrsek 32px vnořený v obalu. Už chápete o jaký problém se mi jendá?
Anonymní
Profil *
xlifer:
Já to chápu celou dobu, ale nevím jak ti pomoci, protože takto to prostě funguje. Možná by ti pomohlo hlavičku absolutně pozicovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0