Autor Zpráva
lemlicek
Profil *
Zdravim, mam prvek DIV o specifikovane sirce a vysce. V tomto DIVu mam X obrazkum, jejichz celkove delka v souctu presahuje delku rodicovkeho DIV.

Potrebuji, aby tyto obrazky zustaly v jednom radku a objevil se posuvnik, ktery budem mozne obrazky rolovat do strany.

Kdyz pouziju overflow: auto, obrazky je sice mozne rolovat, ale na do strany, ale nahoru a dolu, tj. na konci boxu se zalomi do dalsiho radku.

Nevite, jak to vyresit?

Zatim jsem to salamounsky vyresil tak, ze ty obrazky jsem umistil do <pre>, coz dela to, co chci. Nicmene se nemuzu zbavit pocitu, ze to jde i bez toho.
perwin
Profil
Stačí dát do stylu divu:
overflow-x: scroll;
overflow-y: hidden;
lemlicek
Profil *
A tato vlastnost funguje vsude? Rekneme IE9, FF4, Opera 11, Chrome 10+?
perwin
Profil
lemlicek:
V těch, co jsi psal, ano.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lemlicka:
funguje vsude? Rekneme IE9, FF4, Opera 11, Chrome 10+?
To máš teda dost omezené „všude“. Funguje ještě … všuději, i v mnohem starších verzích.

Ale — jak sis mohl sám ověřit — nefunguje tak, jak chceš. Možnost mít u elementu posuvník nemění vlastnosti zalamování, takže klidně zůstaň u overflow: auto. Potřebuješ ty obrázky obalit do dostatečně širokého elementu, aby neměly důvod k zalomení. Znáš jejich rozměry? Součet šířek? Jestli ne, tak to šalamounské řešení s <pre> bude asi jediné (společně se svojí CSS obdobou).
lemlicek
Profil *
Chamurappi: GREJT!

Presne to white-space jsem hledal! Vedel jsem, ze neco takoveho v CSS je, ale zaboha jsem to nemohl vygooglit a nemohl si vzpomenout.

Dikes!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0