Autor Zpráva
marvaysCZ
Profil
Dobrý den. Snažím se udělat v horizontálním menu mezi tlačítky oddělovač. rozhodnul jsem se oddělovat tlačítka pomocí vytvořeného obrázku, který jsem umístil na pozadí a dal zobrazit vlevo před samotné ovládací tlačítko. Jak ale udělám, abych tento separator měl zobrazen vždy jen mezi tlačítky a v podstatě vynechal buď první zobrazení, nebo poslední? Aby to tím separatorem prostě nezačínalo nebo nekončilo. Aby to vypadalo takhle:
...............................................
tlacitko | tlacitko | tlacitko
...............................................

Díky za nápady
panther
Profil
marvaysCZ:
aby to fungovalo vždy a všude, přidej prvnímu/poslednímu nějakou třídu.

Jinak existují pseudotřídy :first/last-child.
marvaysCZ
Profil
obávám se že to dostatečně nechápu. Snažil jsem se to pochopit na různých příkladech zde na forech. Ale ať zkouším jakoukoli kombinaci, výsledek se nedostaví. takže asi dobře nechápu princip.
Mám to takhle:
ul.menu li {
background: url(/images/nav-separator.png) no-repeat 0 50%;
}


Jestli jsem to dobře pochopil, tak to mám nechat a ktomu ještě přidat informaci, že první nemá mít pozadí žádné?
ul.menu li {
background: url(/images/nav-separator.png) no-repeat 0 50%;
}
ul.menu li:first-of-type {
background: none !important;
}


Nejspíš je to kravina že :(
margin
Profil *
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=3&topic=83113#5
marvaysCZ
Profil
nice. takže to dělám správně. večer to tam šoupnu a mělo by to ject :) díky za váš čas.
marvaysCZ
Profil
měl bych ještě doplňující dotaz. Jak to udělat naopak? Teď mám v článku uděláno to samé, ale vertikálně a chtěl bych docílit toho aby seznam začínal separatorem a končil. Když tedy hodím separator nahoru, tak u posledního elementu musí být navíc ještě dole. Problém je vtom, že mi to dvě pozadí pro jeden element nechce vzít :( jak to obejít?
panther
Profil
marvaysCZ:
spodní pozadí nastav něčemu jinému než položce, třeba celému menu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0