Autor Zpráva
Ani
Profil *
Ahoj, trochu mi nejde do hlavy, proc když mám následujicí kód jsou čisla vypsaná před textem. Co jsem pochopil tak float je sice vytržen z "toku" dokumentu, ale měl by zůstat v tom DIVu s relative?

<div>
text
<div style="display: inline; position:relative">
<div style="width:16px;height:15px;float:left;">1</div>
<div style="width:16px;height:15px;float:left;">2</div>
<div style="width:16px;height:15px;float:left;">3</div>
<div style="width:16px;height:15px;float:left;">4</div>
</div>
</div>
Miloš
Profil
1) Proč máš ten div přetypovaný na inline? To tam nemá co dělat.
2) Ten obalující div se ti nenatáhne na výšku, protože floatující divy jsou vyjmuty. Aby se natáhl, musíš za ty čtyři „floutky“ strčit čistič – nějaký blok, který bude mít clear:left (nebo clear:both, to je jedno). Můžeš k tomu použít <hr> s visibility:hidden.
3) Celé je to zběsilá konstrukce typu kalamajka div div div. Čeho chceš vlastně docílit? Nedalo by se to udělat s lidskou sémantikou?
4) Kód tady na fóru vkládej do [pre][/pre] (obrázek ) (někdo to, prosím, opravte, dík).

Moderátor panther: Opraveno, smazán přivolávač.
Ani
Profil *
No diky za reakci, ale me spis zajima proc se to tak zobrazuje, nez rozbor samotneho kodu. Viz "Co jsem pochopil tak float je sice vytržen z "toku" dokumentu, ale měl by zůstat v tom DIVu s relative?"

1) Protoze to chci jako jako inline prvek :p.
2) Vyska snad nevadi me jde o delku a hlavne proc je to pred textem. Clear tady nepomuze to jsem zkousel.
3) Zobrazuje to nejaky hodnoceni hvezdickama, ale to je vcelku jedno.
4) ok
margin
Profil *
Ani:
Podívej se, co jsi spáchal, přesně ti to popsal Miloš, floatované elementy jsou vytrženy z toku dokumentu, to znamená, že nejsou v DIVu, pro názornost jsem mu dal červený border:
http://jsfiddle.net/TSuAV/

Pokud vyhodíš nepochopitelný inline a použiješ čistič, tak to bude vypadat takto:
http://jsfiddle.net/AhNNR/

Snad ti tyhle ukázky budou stačit k tomu, abys poznal, jak funguje display: inline a co dělá clear a upravíš si kód k obrazu svému nějakým rozumným způsobem. Ze tvé osekané ukázky není poznat, o co se snažíš, ani jsi to nepopsal, takže nejde poradit lépe.
Ani
Profil *
Nevim co je nepochopitelneho na tom ze nechci prvek zalamovat jako block a proto pouzivam inline (pravda chyba to byla, co jsem poreboval je inline-block).

Ty float prvky jsou vytrzene z divu jen v pripade ze je ten div inline, kdyz je jako block, tak se zarovnavaji v nem (bavime se o sirce, vyska me nezajima), clear je tady uplne zbytecny viz http://jsfiddle.net/TSuAV/6/

Diky za reakce, ale me slo ciste o to, proc se v inline prvku chova float tak jinak, nez v block (potazmo v inline-block), kde je to nejakym standartem oduvodnene. Smyslnost/nesmyslnost cele konstrukce nemala byt predmetem diskuze.
Miloš
Profil
To je hezké, že nechceš prvek zalamovat jako blok, ale nemůžeš dávat blok do inline prvku. Blok do inline prvku nepatří, nemá v něm co dělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0