Autor Zpráva
Medvídek
Profil
Zdravim,
doposud sem používal k vertikálnímu zarovnání absolutní pozicování a záporného marginu. Bohužel sem teď zjistil, že při zmeněení viewportu mizí z těch stran, kde jsou záporný marginy obsah stránek.
Hledal sem řešení a našel toto: http://pmob.co.uk/pob/hoz-vert-center.htm

Ale to je celkem dost krkolomné (navíc jsou nutné podmíněné kom.), abych musel přidávat navíc 2 divy jen kvůli zarovnání. Dá se to řešit nějak tím absolutním pozicováním, ale aby i na menších rozlišeních zůstal viditelný celý obsah (tedy ukázal se scrollbar a neusekl se kus stránek)?
Str4wberry
Profil
Můžeš to krkolomné řešení z odkazu pro starší Explorery použít jako hlavní, místo toho „čistého“ pomocí display: table, mělo by to fungovat. Nebo použít nějaký jiný hack, vadí-li podmíněné komentáře.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Medvídka:
Obalení do tabulky jede všude stejně spolehlivě a bez hacků…
Medvídek
Profil
Str4wberry, Chamurappi:
Dobrá, já že všude četl jen o napozicování 50% a mínusovém marginu, ale ani zmínka o mizení obsahu.
Díky
Str4wberry
Profil
V Opeře nemizí. :–)

ani zmínka o mizení obsahu
Možná to bude tím, že tak často není box určený k vycentrování vyšší než plocha prohlížeče. Navíc často jsou takto centrované boxy nějaká JS okénka, takže může JS rovnou i spočítat a nastavit jejich umístění.

Jinak to řešení s minusovým marginem lze, tuším, stejně použít jen pro elementy se známou výškou. Pro neznámou výšku je třeba toho vnořeného elementu s top: -50%.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0