Autor Zpráva
Peklis
Profil *
Ahoj,
mám problém. Napsal jsem menu, kterému jsem dal velikost písma tak, aby se vešlo v klidu na stránku která má 800px.
Když to ale spustím ve firefoxu, všechno písmo je co je na stránce je větší, takže to menu se nevejde na 1 řádek.
Jsem začátečník.. Jestli to něčemu pomůže tak to písmo je uložené na serveru a mám ubuntu.
Ten web je kdyžtak TADY, a obsahu si pls nevšímejte, jsou to kraviny :D
hledej
Profil *
Co jsem si všiml, tak jediné s čím mohu poradit je, že máš v #menu u velikosti písma pt místo px, pokud to změním na px, tak se písmo zmenší. Se shoutboxem Ti bude muset poradit někdo znalejší.
hledej
Profil *
Ještě pardon, též jsem rovnou mohl poukázat na toto, v rámci problematiky: http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
jenikkozak
Profil
hledej:
Co jsem si všiml, tak jediné s čím mohu poradit je, že máš v #menu u velikosti písma pt místo px, pokud to změním na px, tak se písmo zmenší.
A když změníš centimetry na milimetry, tak se to taky zmenší?
Cituji z té stránky, na kterou odkazuješ: „Lepší je ovšem nenastavovat nic v pixelech, aby to bylo zvětšovací. “

Peklis:
Prostě to písmo zmenši. (Tak, že před jednotku napíšeš menší hodnotu.) Ideálně použij takové, které se dá číst. Přílišná snaha o originalitu je mnohdy na škodu.
Peklis
Profil *
No asi to tak budu muset udělat.. Jen mi přijde divný, že to nejde nijak spravit
hledej
Profil *
jk: Tak bylo to myšleno, že má více zápisů pro velikost písma, px, pt a procenta. Jinak v tom odkazovaném článku píší i něco ve stylu Zlatá procentní cesta.

peklis: Stejně je třeba ten nadpis Shoutbox zmenšit, protože zbytečně odvádí pozornost od obsahu stránek. Klidně na něj použij <h2> místo stávajícího <h1> a pěkně ho vycentruj. ;)
Peklis
Profil *
Já vim, ale přeci musí existovat způsob jak udělat aby to zůstalo stejný jako v chromu.. nebo ne?
Ten nadpis shoutbox samozřejmě zmenšim, ale nejdřív bych pořešil tohle.
Nikdy jsem si nevšiml že se to stává.
Jak to dělají na ostatních stránkách? já jsem začátečník takže nevim vůbec..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Peklise:
Jak to dělají na ostatních stránkách?
Rozumně napsaná stránka je pružná a počítá s tím, že pixely a velikosti písma nejsou na sobě závislé.
Peklis
Profil *
Chamurappi:
Jak jdu udělat pružné menu, když je velikost stránky pevně daná? Asi to jde, ale neumim to :D
Peklis
Profil *
nechce se ještě někomu poradit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0