Autor Zpráva
TanderZz
Profil *
jak mám udělat menu které bude z druhé strany stejné jako z první ? :/ jde o to že když jsem to zkoušel tak se mi to menu vepsalo do tho hlavního bloku a to nechci ... potřebuji aby se hlavní blook posunul na střed a aby se vytvořilo pravé menu (na druhé straně) děkuji za odpovědi :) zde je kod :)
body { margin: 10pt 10pt 10pt 170pt; padding: 0pt;}

div.menu {position: absolute; left: 10pt; top: 10pt; width: 138pt;}	
div.rightmenu {position: absolute; right: 10pt; top: 10pt; width: 138pt;}
div.box {border: solid gray 1px; padding: 5pt;  margin-bottom: 10pt;}	
div.menu div.box {width: 138pt; background-color: #f0f0ff;}	
p#aktualizace {font-size: xx-small; text-align: right;}

.neni {text-decoration: none; color: gray;}
p {padding: 0pt; margin: 0pt; width: auto; text-align: left; font-size: small;}
div.menu a {text-decoration: none;}
div.menu h2, div.menu h4, div.menu h5, p.popis, p#aktualizace {margin: 0pt;}
div.menu p {margin: 0pt; padding: 0pt; width: auto; font-size: small;}

div.menu h2 {text-align: center; margin-bottom: 0.5em;}
h3, h4 {margin-bottom: 0pt;}
textarea {width: 100%;}

p.text {text-indent: 2em; margin-bottom: 0pt; margin-top: 0.5em; font-size: medium; }
td h3, td p, div.box p, form, textarea {margin: 0pt; }
p.datum, p.kontroly, p.odkaz {font-size: x-small;}
td {vertical-align: top; border: solid gray 1px; padding: 5pt;}
table { border-collapse: collapse; margin: 0pt 0pt 10pt 0pt;}
div.box form {margin: 5pt 0pt 0pt 0pt;} 

p.titulek { font-size: small; color: gray; margin-left: 5pt;}
    
div#popis, p.datum {color: gray;}
han5vk
Profil *
Nerob to absolutne pozicované ;) Dodaj odkaz na živú ukážku, ja by som to riešil Floatovaním ;)

<html>
<head>
</head>
<body>

<div id="vsetko"> 
<div id="hlavny-blok"> Kecy </div>
<div id="prave-menu"> Menu </div>
</div>

<body>
</html> 


A potom v CSS toto:

[pre]
#vsetko {width: 800px; overflow: hidden; }
#hlavny-blok {width: 600px; float: left;}
#prave-menu {width: 200px; float: right;}

To je moje riešenie :) Absolútne pozicovanie nemám osobne rád pretože sa niečo zobrazí inak, zväčší sa písmo alebo niečo iné a hneď je to rozpadnuté ;)
han5vk
Profil *
Ak nemáš stredný blok absolútne pozicovaný, bude to robiť toto pretože absolútne pozicované menu zaberá nulovú výšku - tzn. bude sa prekrývať. Nastav strednému bloku šírku a napozicuj ho doľava ak to xceš pozicované. Nie som odoborník, no snažím sa pomáhať ;)
TanderZz
Profil *
díky moc, ale problém je v tom, že pokud to mám na pixely tak to má určitou šířku ale já to potřebuju aby se to ukazovalo na jakékoliv obrazovce stejně (přes celou obrazovku ...) :)) dík za nápady
han5vk
Profil *
Jáj, neviem no niečo skúsim :)
han5vk
Profil *
S jedným menu je to ľahké, neviem, určite sem niekto dojde a poradí ti ;)
jenikkozak
Profil
TanderZz:
Kam jsi dal ten odkaz na živou ukázku?
Rellik
Profil
http://firstpage.rellik.eu/?page=css - nejspíš hledáš řešení té druhé možnosti na tomto odkazu...
TanderZz
Profil *
ukázka zde :)) použil jsem prvky z této stránky :) http://katalogy.iglu.cz/
TanderZz
Profil *
Rellik:
to bych použil výše uvedené řešení :) ale potřebuji to udělat přesně k té šabloně co je nahoře (odkaz katalogy.iglu.cz) .. musím to mít přes celou šířku obrazovky :)
jenikkozak
Profil
TanderZz:
Pravé menu udělej úplně stejně, jako je to levé.
Dej mu stejnou šířku, horní absolutní pozici. Jedinou změnou bude to, že nebude mít nastaveno left: 10px, ale right: 10px.
Pak ještě nezapomeň, že body má nastaveno margin-left na 170px, tak stejný margin dej i vpravo.
Rellik
Profil
TanderZz:
musím to mít přes celou šířku obrazovky :)
Na to je jednoduché řešení. V tom mém stylopisu pouze změň
#stranka_obal {
	width: 800px;
	background-color: #fff;
	margin: 0px auto;
}


na

#stranka_obal {
	width: 100%;
	background-color: #fff;
	margin: 0px auto;
}


A absolutnímu pozicování bych se celkem vyhýbal. Já ho na 99,9% vůbec nevyužívám. může se totiž vyskytnout problém se zobrazením v různých prohlížečích...
jenikkozak
Profil
Rellik:
může se totiž vyskytnout problém se zobrazením v různých prohlížečích
Konkrétně?
Rellik
Profil
jenikkozak:
Konkrétně?
konkrétně si to můžeš vyzkoušet... ;-) A proč tomu tak je zjistíš třeba na googlu... Jde to udělat i s absolutním pozicováním, ale je to zbytečné plýtvání časem u ladění stylů aby to bylo všude stejné...
Např:
Absolutním pozicováním se stránka optimalizuje pro jedno rozlišení a při vyšším nebo nižším rozlišení se to většinou rozsype...
TanderZz
Profil *
díky moc tak jsem to nějak vykoumal, ale mám tu ještě jeden problém ... to pravé menu mi to odhazuje mo doprava takže místo aby mělo 10 px mezeru tak se mi to přilepí až k okraji ale mezi hlavnim panelem a pravym meničkem je 20 px .. co s tím ? :(
[img]sablona.jpg[/img]
jenikkozak
Profil
TanderZz:
Živá ukázka?

Rellik:
konkrétně si to můžeš vyzkoušet... ;-) A proč tomu tak je zjistíš třeba na googlu...
To není odpověď. Zajímá mě, kde se může rozpadnout ten web, jehož změnu jsem navrhnul.
TanderZz
Profil *
živá ukázka zde : topinka-registrace.cz/test
jenikkozak
Profil
TanderZz:
Máš divy (menu, rightmenu), které mají šířku 138px. V nich máš divy s třídou box, které nastavuješ šířku 138 px + padding 10 px (5 px levý a 5 pravý), což je dohromady 148 px. (Což je rozměr, který nyní vidíš. Na levé straně ti to zúží pravou mezeru, na pravé straně to o těch 10 px vyjíždí z obrazovky.)
Takže buď divům menu, rightmenu zvětši šířku na těch 148 px, nebo vnořeným divům (.box) šířku nenastavuj. (Roztáhnou se na 138 px a od toho si odečtou svůj padding.)
TanderZz
Profil *
díky moc :))) je to v pohodě :) běží jak má ..
TanderZz
Profil *
tak a je tu další problém :/ chtěl jsem udělat hlavičku (logo), které by bylo uplně nahoře ... ale nejde to, všechny divy mi to hází do toho prostředního bloku ... snažil jsem se udělat obal a vecpat to nad ten obal ale stejně to hází do toho stedu co s tím ? :// děkuji za odpovědi :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0