Autor Zpráva
andy7
Profil *
Ahoj chcel by som sa vás spýtať na Design stánok. Vytváram stránky, v ktorych je najpodstatnejsie php ale chcel by som sa pricuit nieco k css.. uz i z css mam co to za sebou a zaklady sa na mna nejaké nalepili..
otázka1 : Takze uz som nejake tie veci "naštýloval" ale stale neviem vytvoriť toto : http://www.tmesolutions.co.uk/# . Zaujímalo by ma ako je možné vytvoriť napr to pozadie co vyzera ako ako vzor tapety.. Je mi jasné, že je to tvorené cez nejaký graficky program..ale nie je mi jasné ako je možné že ked kliknem na to pozadie a chcem ho potiahnuť myšou tak sa to nechová ako obrázok..

otázka 2 : neviem teraz nájsť konkrétny príklad ale skúsim popísať ťčo ma zaujíma. Takže na vela weboch povedzme je nalavo vertikálne menu a potom v ostatne tvori obsah hlavička a patička. ide mi o toto. nad tám menuje napíkladnejaký obrázok vtáka ktorý ako keby drží toto menu. Lenže tento vták vyčnieva i do hlavičky ae takisto i mimo lavej strany laveho menu a ten vták trčí i do menu z vrchenj strany kedže ho teda drží..
viete mi prosím vas toto nejak vysvetliť dakujem:)
Han
Profil
Tá tapeta je klasické pozadie vytvorené niekde vo Photoshope. A keďže je tam ako pozadie niečoho, nedá sa potiahnuť myšou ani pravým klikom stiahnúť ;) A toho vtáka by som spravil aboslútne napozicovaného a nastavil z-index nech je navrchu. A s tvojím názorom že najpodstatnejšou časťou webu bude PHP nesúhlasím. Ak chceš robiť nejako dobre vyzerajúci web, potrebuješ CSS na vytvorenie grafiky, prostredia a všetkého. PHP je na prácu s obsahom stránky, a preto potrebuješ okrem neho aj CSS aby to prosto nejak vyzeralo a nie len fungovalo ;)
andy7
Profil *
no hej ale skor mi išlo doteraz o funkčnosť webu ako o grafiku resp Design preto sa pytam .. mimichodom ani ten vták sa neda potiahnut mysou je to teda tiez pozadie? podla mna asi nie..
Medvídek
Profil
andy7:
mimichodom ani ten vták sa neda potiahnut mysou je to teda tiez pozadie? podla mna asi nie.
Není to tak těžké, ne? http://www.tmesolutions.co.uk/custom/images/who_we_are_bg.jpg
andy7
Profil *
adresu ubrazku nie je tazke najst.. ide mi o niečo ine. o to klikanie prave
Han
Profil
A načo potrebuješ klikať na vtáka na menu? :D Ak myslíš toho vtáka na tom linku čo si dal (nevšimol som si ho), tak ak ho xceš na klikanie, tak ho tam napozicuj ako som hovoril ;)
andy7
Profil *
prosim citajte cely popis otázky.. Potom by ste sa dozvedeli, že v tom menu čo som posielal ten vtak ani nebude
pidusak
Profil *
Dobrý den,
tuším, že Andy měl na mysli jak udělat obrázek který je na pozadí klikací. Stačí si představit odkaz, který je průhledný a umístěn přesně nad danou část obrázku co je na pozadí. Ale není to dobré řešení už jen pro to, že nenačtený obrázek znamená nulovou informaci stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0