Autor Zpráva
Darker
Profil
Chtěl bych pod myší zobrazit element, který by ji následoval ale nebránil klikání na elementy pod ním. Jde do elementu udělat díra?
Plaváček
Profil
Darker:

Nerozumím otázce.
Darker
Profil
Tak znova:
Představ si absolutně pozicovaný element, který bude pronásledovat myš uživatele kam se hne. Třeba kružnice kolem myši se středem tam kde má myš klikací oblast. Pokud by ale uživatel klikl, klik by dostal obrázek kružnice a ne tlačítko/odkaz/cokoliv jiného. Takže bych v kružnici potřeboval vyčarovat díru přesně tam, kde je klikací oblast myši.
Plaváček
Profil
Pořád si to neumím představit (nějaká ukázka by nebyla?) a navíc si nejsem jist, zda tohle patří do sekce CSS.
Petr ZZZ
Profil
Něco takového jsem viděl u Bubáka: Kurzory pomocí CSS
Darker
Profil
Plaváček, Petr ZZZ:
Nuže dobrá, zavřete oči (až si to přečtete) a představte si:
Přijdete na stránku a najedou, za určitých okolností se vám kolem myši objeví kružnice (r=5cm, S[mousex,mousey]). Bude se jednat o canvas a bude se měnit podle okolností.
Nebo něc jiného, prvek který udělá web zajímavým. Od určitého místa na stránce povede k myši provaz, bude se vlnit na na myš navazovat (tady by se použil i běžný .cur kurzor, který by navazoval na canvas obsluhující provaz/kabel).
Nebo si prostě představte PNG obrázek domečku za kterým je druhý, zobrazující místost. Budu chtít kliknutím do okna provního obrázku aktivovat onclick toho druhého.
Nebo si představte malování. Když kreslíte obdélník nebo čáru, vidíte náhled. V canvasu bych to řešil tak, že bych přes první canvas zobrazující už nakreslené křivky udělal druhý, zobrazující náhled a měnící se podle pozice myši. Krz ten by také bylo třeba kliknout...
nějaká ukázka by nebyla?
No těžko, když nevím jak to udělat.
abc
Profil
Darker:
Myslis neco jako toto? http://rainbow.arch.scriptmania.com/scripts/mouse_clock.html
Darker
Profil
abc:
Ne. Tohle neleze pod myš a nebrání prokliknutí...
Petr ZZZ
Profil
A toto?
dermestidae.com
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
Jde do elementu udělat díra?
Pokud vím, tak to jde pouze v Internet Exploreru — filtrem AlphaImageLoader. Tam, kde je obrázek průhledný, je element děravý.
Darker
Profil
Petr ZZZ:
Předpokládám v tip který po pěti pivech nepochopím.
Chamurappi:
Achjo. A jak bys vyřešil tohle:
Když kreslíte obdélník nebo čáru, vidíte náhled. V canvasu bych to řešil tak, že bych přes první canvas zobrazující už nakreslené křivky udělal druhý, zobrazující náhled a měnící se podle pozice myši. Krz ten by také bylo třeba kliknout...
Kdyby šel element prodělavět, bylo by to jednoduché, takhle budu muset nějak složitě archivovat původní canvas a kdoví co ještě.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Darkera:

Píšeš „od určitého místa na stránce povede k myši provaz, bude se vlnit a na myš navazovat“ — ani jsem nemusel zavírat oči a vzpomněl jsem si na motýlky poletující za myší; přišli mi z principu podobní. Legrační mi taky připadají, ale kvůli tomu bych ti o nich myslím nepsal.
Darker
Profil
Aha, asi to nefungovalo, jak mělo - viděl jsem jen mouchu v rohu obrazovky.
Bubák
Profil
Darker:
asi to nefungovalo, jak mělo
Funguje to jen v IE.
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Funguje to jen v IE
Ups, to mi ušlo, díky.
1Pupik1989
Profil
Mrkněte na elementfrompoint, podpora nic moc, ale dalo by se s tím něco dělat.
Darker
Profil
1Pupik1989:
elementfrompoint
No, to by možná šlo, jenže budu potřebovat simulovat event, případně i kliknutí na odkaz a podobně.

Neexistuje funkce co simuluje kliknutí myši přímo? Jako kdyby uživatel skutečně klikl?
1Pupik1989
Profil
Schválně se mrknu jak funguje funkce click() u jquery, ta totiž kliknutí simuluje.

//edit: Tak funkce click() je v javascript už obsáhlá. Takže
document.getElementById("to-na-co-se-klikne").click();
funguje normálně.
Darker
Profil
1Pupik1989:
Zkus to s odkazem nebo vstupním polem pro soubor. To jsem měl na mysli.
U odkazu jsem dotatl toto:
TypeError: document.getElementById("pepaa").click is not a function
Takže to asi ta snadné nebude...
1Pupik1989
Profil
Ne document.getElementById("pepaa").click, ale document.getElementById("pepaa").click(); Prosté volání funkce. Zkoušel jsem to na buttonu, kterému jsem jako onclick dal confirm a zobrazil se.
Darker
Profil
1Pupik1989:
Pupíku, chybová konzola tam ty závorky nepíše, ale zjevně byla vlastnost click volána jako funkce, jinak by to neřvalo, že to funkce není. Co ty na to?
Odkaz ani vstupní pole souboru žádný onclick nemá a já potřebuju myš na 100 procent funkční.
1Pupik1989
Profil
Jo, pravda. Zkoušel jsi před click dát focus?

Ještě jsem našel toto:
https://developer.mozilla.org/en/DOM/element.dispatchEvent

Tak lehký pokus http://jsfiddle.net/JbaWb/ je to splácané narychlo, ale princip je tak nějak jak jsem myslel. Bez elementFromPoint. Ještě tomu vychytat tu hromadu much a je to :)
Darker
Profil
To cos mi poslal funguje hezky ale úplně ignorujuješ skutečnosti které už nebudu potřetí zmiňovat a narážel jsem na ně v [#19] a [#21].
1Pupik1989
Profil
Zkoušel jsem jak odkaz, tak input typu file, pokud jsem tě dobře pochopil. Obojí funguje :)
Darker
Profil
Símtě. Co máš za prohlížeč?
1Pupik1989
Profil
Google Chrome 16 a Internet Explorer 9.

Aj, tak odkaz nic, kde dělám chybu :( Button je v pohodě.

//edit: Tak už i tag A funguje. Teď jen dořešit tag SELECT
Kry5
Profil
Přesně tohle jsem řešil: http://stackoverflow.com/questions/6807047/click-through-the-image

Konkrétně tohle je řešení, který jsem použil:
http://jsfiddle.net/molecule/3FRWD/2/
1Pupik1989
Profil
No já už to mám kompletní, nakonec jsem z toho udělal střílečku. Jako kursor jsem zaměřovač s dvěmi čárami, což řeší problém dalšího uživatele. Mrknul jsem i na css3, tam je to vyřešený hned.

cursor: url x y; a je po problémech. Kdyby šel přes javascript posunout kurzor, tak by bylo po problému :-/
Chamurappi
Profil
Reaguji na 1Pupika1989:
Tak funkce click() je v javascript už obsáhlá.
Ale nejde se spolehnout, že bude fungovat ve všech prohlížečích na všech elementech — jde však doskriptovat.

Mrknul jsem i na css3, tam je to vyřešený hned.“ … „cursor: url x y; a je po problémech
Vlastnost cursor je i v CSS 2.

Kdyby šel přes javascript posunout kurzor, tak by bylo po problému :-/
Ovšem za cenu nových bezpečnostních problémů. Bylo by pěkné, kdyby mohl dát uživatel stránce právo plně kontrolovat kurzor. Na hry by to bylo ideální. Něco takového chystá Flash.
1Pupik1989
Profil
Ano, css2 obsahuje kurzor, ale již neobsahuje koordináty x a y o které jde ten obrázek místo kurzoru posunout.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0