Autor Zpráva
hugo123
Profil *
Ahojte,

viete mi poradit, ako cez CSS spravit div s ciarkovanym ramcekom
a pritom budu rohy zaoblene? Zrejme budem musiet pouzit CSS 3,
inak to sa nepojde vsak?

A viete mi prosim Vas povedat, ake prikazy v CSS mam pouzit?

Dakujem velmi pekne.
panther
Profil
hugo123:
border a border-radius

Aby to fungovalo všude, použij obrázek.
hugo123
Profil *
panther:
ale co bude na tom obraku? pretoze ja chcem aby to bolo dynamicke na zaklade mnozstva textu
panther
Profil
hugo123:
rámeček s kulatými rohy. Ty obrázky budou 3 (pokud znáš šířku), nebo 6, pokud má být šířka dynamická.
Str4wberry
Profil
Osobně bych se „fungovalo všude“ asi neřídil. Když ten roh nebude kulatý, tak se nic moc strašného nestane.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ale půlka lidí to uvidí jinak. Bude to vypadat lépe nekulaté, nebo kulaté, nebo je to jedno? Pokud to není jedno, proč by to půlka lidí měla vidět lépe?


Reaguji na panthera:
Ty obrázky budou 3 (pokud znáš šířku)
Šly by seskládat do jednoho obrázku, z něhož by se ukazovaly různé části pomocí background-position.


Reaguji na huga123:
ale co bude na tom obraku?
Návodů jsou na internetu mraky, stačí hledat. Kulaté rohy se mnoho let dělaly bez použití vlastnosti border-radius a ty staré způsoby nepřestaly fungovat.
panther
Profil
Chamurappi:
Šly by seskládat do jednoho obrázku, z něhož by se ukazovaly různé části pomocí background-position.
samozřejmě :-) Nemyslím si, že je nutné motat začátečníkovi hlavu nějakými sprity, ke kterým by časem došel sám. Pro pochopení situace jsou lepší 3 obrázky.
hugo123
Profil *
S 3 obrazkami bude treba mat az 3 divy nie?
To mi prijde ako velmi neefektivne
panther
Profil
hugo123:
S 3 obrazkami bude treba mat az 3 divy nie?
nebo tři <b>. Nebo cokoliv jiného. Nebo využij některé stávající elementy.

To mi prijde ako velmi neefektivne
proč? Na počtu divů (ani jiných sémanticky nulových) elementů nezáleží.
Chamurappi
Profil
Reaguji na huga123:
To mi prijde ako velmi neefektivne
V jakém smyslu? Pocítí návštěvník, že tam je o dva elementy navíc? Je obtížné napsat <div><div><div></div></div></div>? Je to velmi obtížné?
Neexistuje efektivnější způsob, jak udělat kulaté rohy, které fungují všem stejně. Ani prohlížeče podporující border-radius se ve způsobu vykreslování čárkovaných oblouků neshodnou.


Reaguji na panthera:
Práce s background-position není zase taková věda a s jedním obrázkem se jednodušeji pracuje, než se třemi (když by chtěl třeba ten okraj přebarvit). Když už nechce pracovat neefektivně… :-)
hugo123
Profil *
Chamurappi:
background-position“ poznam a bezneho ho pouzivam. Je to predsa efektivnejsie a hlavne lepsie v tom, ze sa to raz nacita a nikdy to nebude sekat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0