Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Existuje v php funkce, která by jeden obrázek překryla jiným, a tam kde byla průhledná by byl vidět ten první?
Potřebuju oříznout nahrané obrázky do kolečka, napadlo mě vytvořit obrázek stejně velký jako přerozměrovaný do čtverce ten nahraný, potom uprostřed vytvořit kružnici přes celý obrázek, vybarvit ji průhlednou, vnějšek bílou, překrýt tím ten nahraný obrázek a potom tu vnější bíle vybarvenou stranu vybarvit průhlednou. Jestli neexistuje tak má někdo nějaký nápad, jak oříznout obrázek do kruhu? Mohl by to být třeba i 3MP obrázek, a kontrolovat jestli je kontrolovaný pixel venku, a ne uvnotř kruhu, tak ho přebarvit průhlednou, 3mil. krát si myslím že bude pro server trochu těžký.
Sir Tom
Profil
DarkMeni:
Na co funkce? Řešení jsi již napsal sám. Čtvercový obrázek překryj obrázkem s průhlednou barvou uprostřed za pomoci CSS pozicování.

Napadá mě ještě, že je možné u obrázku použít CSS styl border-radius, který zakulacuje rohy a při velkých číslech již vzniká efekt kružnice. Border-radius ale nefunguje ve všech prohlížečích... :(
DarkMeni
Profil
Jo, border-radius ale funguje snad jen v Google Chrome a Mozzile Firefox, ten nápad s CSS pozicováním je dobrý, díky! Takže nakonec ale budu muset vytvořit 2 obrázky a asi je někam uložit nebo vytvořit další skript pro tohle. Na druhou stranu se to zase neořízne, takže to nebude kompatibilní s možností změny stylu, protože když tam zase dám průhlednou tak bude zase vidět ten zbytek a bude z toho čtverec, neví náhodou ještě někdo kolik px je přibližně 7,5cm a 2,5cm?
Jinak díky za nápad použít pro kreslení i css!
Kcko
Profil
DarkMeni:
S JS knihovnou csspie funguje i pro ie.
jenikkozak
Profil
DarkMeni:
neví náhodou ještě někdo kolik px je přibližně 7,5cm a 2,5cm?
To samozřejmě záleží na rozlišení.
Taurus
Profil
2,5 cm je při 300 DPi 295,275 px. :-))
peta
Profil
DarkMeni:
Mam tu 2 monitory. 1680x1024 px, rozmer obrazovky 47x27,5 cm. 1680/47 = 35,7. takze 1 cm je 35,7 px na obrazovce.
Ten druhy je 1440x900, 41x26 cm. 1440/41 = 35,1
DarkMeni
Profil
Takže je to kolem 35px, na cm to potom dám v css, jen jsem nechtěl aby nemusel až moc zmenšovat nebo zvětšovat, díky. Umí kdyžtak zjistit php něco o monitoru? Rozlišení, úhlopříčku a něco takovýho?
jenikkozak
Profil
DarkMeni:
Umí kdyžtak zjistit php něco o monitoru?
Ne.

Takže je to kolem 35px
Tak. Plus mínus několikrát tolik. Proč chceš používat centimetry? Proč to nenecháš v pixelech?
DarkMeni
Profil
Stránky budou pro placky, tak aby se mohl uživatel přibližně podívat jak asi ta placka bude vypadat, i když to nebude úplně přesný, tak aspoň přibližně, grafik to potom udělá na potisk stejně podle svýho uvážení.
Tak vybrat si může mezi 2,5cm - 3,7cm - 5,5cm - 7,5cm: tak proto jsem se ptal na 7,5cm.
Alphard
Profil
Takže jste se rozhodl pro řešení na straně klienta? Mám to z PHP přesunout někam pryč?

PHP řešení tady není, CSS sice jen náznakem, ale vyřešilo se to s jeho pomocí, tak to tam přesunu.
DarkMeni
Profil
Nejdřív jsem chtěl jen řešení v php s vytvořením 1 obrázku, ale rada Sir Toma je lepší (2 obrázky ve tvaru čtverce a napozicovat přes sebe v css a přerozměrovat), takže je to tak napůl, nechal bych to tu s tím, že je to vyřešený. Ale když to vypadá spíš jako řešení v css (#div {position: relative;} #div img {position: absolute;top: 0px;left: 0px;width: 7,5cm;height: 7,5cm;}) tak to možná může pomoct někomu v sekci css kdyby měl někdo podobný problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0