Autor Zpráva
caledon
Profil *
Zdravim, můžete sem někdo hodit link na stránku kde je hodně polopatický popis zapisování CSS?

Zkoušel sem vytvořit stránku kde bych vůbec poprvý použil něco málo z CSS, ale podle návodu na jakpsatweb.cz sem neudělal ani nadpis. Zkopíroval sem si jeden zápis a ten pak použil, ale když sem si ho zkusil upravit tak se změny neprojevily... Ani sem se nikde nedočet jak pomocí CSS naformátovat třeba jenom kus textu, pozadí stránky atd, jesi se smí používat pojmenované barvy etc... Všechno sem si vyzkoušel, ale jak říkám změny se neprojevily. V HTML jakžtakž stránku vytvořim, není sice super krásná, ale to časem přijde, takže úplná lamka nejsem, ale přesto bych ocenil stránku kde je vše popisováno hoooodně polopaticky.

Díky
Leo
Profil
Vic polopaticky nez na jakpsatweb.cz to nikde asi nenajdete, Leo
PerToon
Profil
Taky si myslím, že jakpsátweb je dokonalý co se týče css. Stačí pochopit co vlastně css je a pořádně naštudovat vše co tam je. Já umím všechno jenom z jakpsátweb úplně v pohodě.
Jde taky o to, jakým způsobem si css data ukládal - je divný, že by se neprojevily.
Timy
Profil
Souhlasím s Leem a PerToonem, já se css naučil jenom z jakpsatweb, plus později alternativní zdroje na různé nesrovnalosti v prohlížečích apod. Doporučuji si ještě jednou přečíst začátek css http://www.jakpsatweb.cz/css/css-uvod.html a pokračovat pomalu dále, však ono to přijde. Případně si koupit nějakou knížku, ale z knihami pro úplné začátečníky nemám úplně zkušenosti, takže možná by pomohl Eric Meyer: o kaskádových stylech (nevím jak se to přesně jmenuje) nebo snad Martin Snížek: css pro zelenáče. Ale knihy jsou prostě imho zbytečné, jakpsatweb je lepší, protože to hned vidíš v praxi, na webu, ne na papíře.
ax123
Profil
Nejlíp když hodíš link na to, kde ses o něco pokoušel a on už se někdo najde, kdo ti poradí
Šlaha
Profil
Napiš si stránku:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<link rel="stylesheet" href="styl.css" type="text/css" />
<title></title>
</head>
<body>

</body>
</html>

A do ní si piš různé html tagy a zkoušej si je stylovat v souboru styl.css, tak se to dá pochopit docela dobře
caledon
Profil *
ehm omlouvám se špatně sem zadal cestu k tomu souboru *.css tak proto se změny neprojevily... Teď už vše jede tak jak má. Mám to takhle...

/* CSS Document */
<style>
p {color: bluetext-indent: 30px; margin: 0px 0px 0px 0px, }
body {font-style: normal; color: red}
bgcolor {color: blue}
a {text-decoration: none}
a:link {color: blue}
a:visited {color: blue}
a:active {color: blue}
a:hover {color: red; text-decoration: underline}
h2 {position: center; color: blue; text-align: center; font-style: italic}
h1 {position: center; color: green; text-align: center; font-style: normal}
.Lorem {color: blue}
</style>


to zvýraznění u toho mám problém mám text a u něj tohle <p class="Lorem">Lorem ipsum</p>..... Lorem ipsum... takhle se to několikrát opakuje, ale modrý text je jenom jednou jak mám uděla aby všechno co obsahuje text Lorem ipsum bylo modré? Jestli to teda jde... Díky
PerToon
Profil
<p class="Lorem">Lorem ipsum</p>.....<p class="Lorem">Lorem ipsum</p>
Automaticky to fakt jako nejde.
A chyba ve špatný adrese je docela originální. Takže teď když už máš správně adresu, tak už jakpsátweb mluví dobře a správně o CSS? :)
habendorf
Profil
jak mám uděla aby všechno co obsahuje text Lorem ipsum bylo modré? Jestli to teda jde...

Tohle by šlo udělat javascriptem.
caledon
Profil *
PerToon

jj teď už je všechno jasné a srozumitelné :-)

habendorf

Na svých stránkách sem javascript použil jen dvakrát pro vygenerování náhodného obrázku a musim ti říct byl to docela boj než sem to zprovoznil :-)

jinak díky
caledon
Profil *
přece jenom mám ještě problém. Neumim nastavit barvu pozadí dal sem tam toto, ale to nefunguje... body {background: red} je to tak správně?
Timy
Profil
caledon
to je správně a musí to fungovat. Leda že bys neměl v html tag <body> (ale mám takový pocit, že i tak by to šlo, nedávno se to tu řešilo)
caledon
Profil *
Timy

ono asi záleží na tom kde je to napsaný. Já to měl hned na začátku a tam to nefungovalo a když sem to přesunul nakonec tak to fungovat začlo...

Mňo všem dík teď už je to mezi mnou a jakpsatweb.cz
peta
Profil *
caledon
V tom pripade tam ale barvu nekde menis u body v CSS, kdyz to na konci funguje. To znamena, ze tam mas nekde zbytecny text navic. Kdyz ti to ne... :)
Hodne usnadni reseni problemu, kdyz pridas odkaz na stranku.

Ten JS na oznaceni jakehokoli textu jsem take videl, mozna mam nekde v odkazech na webce. Ale je jich tam moc, a najit to chvili trva, nebudu to sem davat
caledon
Profil *
oki tak tady je link... adresy si nevsimejte, je to moje stara adresa na moje 1. tady odsouzeny stranky :-) no nic adresa je http://www.skate4fun.wz.cz/home.html a adresa na soubor s CSS http://www.skate4fun.wz.cz/pokus.css

uz celkem vim co jak zapsat, ale nevim jak se vyporadat s problemem ruznych prohlizecu... Primarne pouzivam Firefox a pro kontrolu Operu a IE... Nastylovanou stranku mam, ale jenom v IE... Ale proc na to nemuzu prijit....
p. etruska
Profil *
Náhodou až na ty tři odkazy je ta stránka skvělá! I když rozumim jen tomu co je tučně,tak je to naprosto senzační stránka! Nezáleží na provedení,ale na obsahu :-).
Timy
Profil
caledon
no a co teda nevíš? Pořád ten background?

A:hover {color:#ff4500; font-family: Times New Roman } //tady je chyba má tam být pomlčka mezi font-family a ta mezera mezi color a kódem barvy je tam zbytečná
body {background:#ff0000;}
bojars
Profil
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="C:\Documents and Settings\Matej\Plocha\Fyzika\Vzhled2\pokus.css">

Súbor "pokus.css" si daj do toho istého adresára ako máš súbor "home.html" a ten link v hlavičke súboru si prepíš takto:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="pokus.css">

V CSS súbore bude (porovnaj si to s tým Tvojim):

body {background-color: black; color: white;}
p {margin: 0;}
a {color: black;}
a:link {color: MediumSeaGreen;}
a:hover {background-color: white; color: black; font-style: italic;}
h2 {color: blue; font-style: italic;}
h1 {color: green; text-align: center;}
.Lorem {color: blue;}
Timy
Profil
bojars
eh, no jo, to je tak, když má člověk FF a webdeveloper a do zdrojáku se ani nekoukne... toho špatného odkazu na css jsem si pak nějak nemohl všimnout;-) ok, sorry za drobnou mystifikaci
bojars
Profil
Timy

... a to má v tom CSS stredníky za zátvorkami, jeho CSS (aspom na tom linku) pôvodne vyzerá takto:

p {text-indent: 0px; margin: 0px 0px 0px 0px, };
a {color: black; text-decoration: underline};
a:link {color: MediumSeaGreen};
a:visited {color: MediumSeaGreen};
a:active {color: MediumSeaGreen};
a:hover {background-color: white; color: black; text-decoration: italic};
h2 {color: blue; font-style: italic};
h1 {color: green; text-align: center};
.Lorem {color: blue};
body {background-color: black; color: white};

je tam ešte pár zbytočných a jedna chybná definícia -> text-decoration: italic

:-)
caledon
Profil *
ty středníky sou tam protože sem někde na jakpsatweb.cz četl něco o záludnostech, Firefoxu a ; tak sem si to dal nějak dohromady a doufal sem že to pomůže... Ale nepomohlo... A nevíte někdo proč to ve Firefoxu a Opeře nefachá?
Timy
Profil
caledon
ta záludnost právě je, že ten středník nesmí být za tou závorkou... proto to imho nešlape, jinak viz bojars
caledon
Profil *
Timy

jj já sem to měl celý nějaký popletený, dal sem ty středíky do závorek a už to jede krásně...

Díky všem za radu, až dokončim ty stránky určitě je sem dám ke zkritizování tak se těšte...
caledon
Profil *
hmm tak sotva preknonam jeden problem uz je tu dalsi... mrknete na stranku http://www.sk8unas.wz.cz/home.html v pasáži začínající Tato publikace... si všimněte zvýrazněných větiček. Začínají vždy na novém řádku... Já bych chtěl aby začly hned za tím textem co je před tím... v CSS sem napsal todle

v HTML sem napsal <p class="Katalog">Katalogu...</p>....

a v CSS mam toto

/* CSS Document */
body {background-color: #bdb76b; color: #eee8aa;}
p {margin: 0;}
a {float: left; color: #eee8aa; text-decoration: none;}
a:link {color: #eee8aa;}
a:visited {color: #eee8aa;}
a:active {color: #eee8aa;}
a:hover {background-color: #bdb76b; color: #006400; font-variant: small-caps;}
h2 {color: #006400; font-style: italic;}
h1 {color: #006400; text-align: center;}
.Katalog {font-weight: bold; font-size: medium;}
.Nej {font-weight: bold; font-size: medium;}

může mi někdo poradit? Nebo se to musí dělat tak že tam napíšu <b>...</b>??
caledon
Profil *
teď koukám mám tam zbytečně font weight: bold :-)
caledon
Profil *
jezis a blbej link sem dal http://www.skate4fun.wz.cz/home.html
PerToon
Profil
<p> je blokový element, takže ti zalomí řádek. Použij radši <b>. I to si můžeš v CSS upravit podle svýho.

b {font-size: medium;}
Fred
Profil
A jestli ještě potřebuješ nějakou příručku css, nejucelenější online dílo je rozhodně tady http://www.webtip.cz/art/wt_tech_html/wt_cssserial_001.html , asi protože to psal Pixy, ale stejně doporučuji koupi knihy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0