Autor Zpráva
Artie
Profil *
Rozhodl jsem se vytvorit tabulku, ktere jsrem priradil position:absolute; a pomoci divu ji vycentroval, takze je v kazdem rozliseni uprostred obrazovky. Do mi jsem umistil JPG anamapoval odkazy(<map>a<area>).Potom jsem napozicoval IFRAME(position:absolute;left:x;top:x;).IFRAME se zobrazi v MIE a OPERE na presnem miste, ale ve firefox se pozicuje porad od zacatku obratovky a ne od zacatku tabulky.(jak by mel).S firefox nemam zkusenosti.Nevite nekdo jak na nej?
peta
Profil *
Artie Chyba je, ze to delas v IE. IE je ten, ktery vetsinu veci spatne zobrazuje mimo pravidla w3c.org

Zkus vnutit tabulce position:relative , urceni noveho souradneho systemu.

Jinak IFRAME, TABLE, MAP, tyto tagy se vicemene nepouzivaji, stejne tak jak je problem s position. A to ten, ze si zkus, zda jej mas spravne udelane a zobrazi se ti v obou prohlizecich scrollbary pri okenku 200x200 a da se ti dostat do vsech mist na stranek.
Ty tagy, zalezi na ucelu.
- TABLE pro tabulku se pouziva, ale uz ne pro nic jine, kde jsou obrazky a pod
- IFRAME pro iframy se nekdy pouziva, spise se pouzije PHP include file a CSS
- MAP, jo, videl jsem to pouzivat. Hodne zalezi na tom, jaky tvar odkazu chces. Pokud obdelnik, pouziva se pozicovani, pokud nejake divoke, pak ano. Ale MAP se muze chovat velice ruzne podle prohlizece
Artie
Profil *
Ja vim, ze v IE je to vetsinou v pohode,proto to ladim pro ruzne prohlizece.

A jak se provadi to urceni noveho souradneho systemu?
igamenir
Profil
> Jinak IFRAME, TABLE, MAP, tyto tagy se vicemene nepouzivaji,
Nemohu souhlasit. "Nedoporučují se", to možná, ale svůj význam mají. Právě dělám webovou aplikaci, kde bych se bez iframe neobešel, a stejně tak v této aplikaci používám tabulkový layout, protože přes divy by to bylo o mnoho složitější.
peta
Profil *
Artie
Zkus vnutit tabulce position:relative , urceni noveho souradneho systemu.
jakpsatweb - CSS - position
Artie
Profil *
Tak myslim,ze sem to vyresil-
slo mi prave o ten souradny system, ktery mi firefox nevzal, dokud jsem tabulce nevpridal width:1024;
kdyz sem tam mel pouze pozition:relative; a tabulka mela velikost automaticky dle obrazku, tak to FF nebere a souradnice pocita od zacatku obrazovky.

diky vsem
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0