Autor Zpráva
Manny
Profil *
Můžete se mi někdo podívat na tohle v ie7 a poradit mi s opravou? Nezobrazuje se mi header a menu. Jsou pozicované absolutně kvůli pořadí v kódu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mannyho:
Zajímavé. Už na to koukám podruhé s odstupem několika dní a stále mě nic nenapadá…

Jsou pozicované absolutně kvůli pořadí v kódu.
To mi připadá jako špatný nápad. Proč si myslíš, že na pořadí v kódu záleží?
Manny
Profil *
Chamurappi:
Díky za reakci. Také to nechápu. Jsou to jen absolutně pozicované prvky uvnitř relativního. Nic zvláštního.

Dle zadání měl být ve zdrojáku nejdříve obsah, postranní sloupce a pak teprve header a menu. Prý kvůli SEO. Myslím si o tom svoje.
Plaváček
Profil
Manny:

Řešení:

1. Zruš u patičky (footer) clear:both
2. Nastav patičce pevnou šířku (nejlépe width:100%) a overflow:hidden

Mělo by to šlapat, viz http://klient.plavacek.net/ie7/ie7.html
joe
Profil
Manny:
To co ti poradil Plaváček, pomůže. V nových verzích, když se přepneš do kompatibilního zobrazení, uvidíš problém a můžeš ho objevit díky vývojářským nástrojům (F12), podobné jako Firebug.
Ještě bych elementu leftnav nastavil float: left; pokud ho chceš mít úplně vlevo.

Plaváček:
Znáš nějaký důvod, proč má v tomto případě clear: both; vliv na absolutně pozicované elementy?
Plaváček
Profil
joe:

Znáš nějaký důvod, proč má v tomto případě clear: both; vliv na absolutně pozicované elementy?

Popravdě - absolutně netuším. Protože jsem se ale s touto chybou už setkal, naučil jsem se ji obcházet.
Manny
Profil *
Děkuji pánové, asi bych na to nepřišel.

můžeš ho objevit díky vývojářským nástrojům
Vývojářské nástroje v IE moc neovládám (vlastní lenost):-)) Nejraději mám webdeveloper pro FF.

‚Znáš nějaký důvod, proč má v tomto případě clear: both; vliv na absolutně pozicované elementy?
Také by mě zajímala příčina tohot vlivu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0