Autor Zpráva
Tomáš Malý
Profil *
Ahoj, mám takovej zajímavej problém. Mám stránku rozdělenou na dva vodorovný elementy. Horní má pevnou výšku v pixelech (třeba 20, je to jedno) a druhý by měl na výšku vyplnit zbytek stránky, tak aby ji nebylo třeba scrollovat a to ve všech rozlišeních. Myslel jsem, že to vyřeším procenty, ale problém dělá ten element s pevnou výškou, ten druhý zkrátka přečnívá nebo nedosahuje spodku stránky. Nevěděl by někdo jak na to? Předem děkuju za rady ;-)
Str4wberry
Profil
Jaký je důvod pro element o výšce stránky bez 20 pixelů?
Tomáš Malý
Profil *
Tak třeba ten, že nahoře chci menu, a kvůli návrhu chci aby obsah vyplnil zbytek stránky ať už je ho víc (budu scrollovat jen ten obsah) nebo míň (zbyde prázdné místo.)
Someone
Profil
Toto by ti mohlo pomoc: http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997
margin
Profil *
Someone:
Toto by ti mohlo pomoc: http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997
Případně jiné řešení téhož problému: http://www.cssstickyfooter.com/

Pokud jsme se neuhádli, jaký problém vlastně řešíš, zkus ho lépe popsat.
Tomáš Malý
Profil *
já myslím, že je to popsáno jasně. Mám danou stránku, její výšku a šířku (rozměry jsou při každém rozlišení jiné) a já chci mít tuto stránku horizontálně rozdělenou na dva elementy. Horní s pevnou výškou, řekněme 20px a dolní tak vysoký, aby vyplnil zbytek výšky stránky. Stránka se nesmí rolovat žádným směrem, v případě že se obsah nevleze na stránku bude se rolovat v dolním elementu. To už je ale navíc, to zvládnu vyřešit pomocí overflow. jde mi hlavně o to, aby dolní element vyplnil zbytek výšky stránky. Tedy aby byl vysoký výška stránky - 20px horního elementu.

Měl jsem bláhovou představu, že horní element napozicuju absolutně a dolní bude 100% s padding-top těch 20px výšky horního elementu. To ale nefunguje adolní element je ve výsledku 100% s tím, že stránka přesahuje o výšku horního elementu.


Pro lepší pochopení
LosFilipos
Profil
Tomáš Malý:
http://tests.designovej.eu/djpv/divs.html

Podívej se do zdroje...
Chamurappi
Profil
Reaguji na LosFilipose:
Nefunguje ti to správně ve všech prohlížečích.
Také je otázka, jestli chce Tomáš Malý mít stránku v quirku. Po změně režimu to pravděpodobně nepůjde v žádném prohlížeči.
Tomáš Malý
Profil *
LosFilipos
Super, dík moc, takle mě to nenapadlo

Chamurappi
To by nebyla taková katastrofa, ale funguje to i po změně režimu. Alespoň v Opeře a v Chromu, kde jsem to zkoušel

Tak děkuju moc všem za rady :-)
LosFilipos
Profil
Ukázka upravena tak, aby to za a.) bylo ve standardním režimu, za b.) fungovalo ve Firefoxu, Chrome, Opeře i IE (7,8)...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0