Autor Zpráva
jaspys
Profil
Zdravím, stále hledám nějakou chybu, ale nemůžu se jí dopátrat. Proč mi tento div (s hlavním textem) přetéká?
Ukázka je na http://jaspys.php5.cz/vasicek/?o=dvere.
<style>
#obsah {
  position: relative;
  display: table;
}
</style>
Díky moc za každou radu
Chamurappi
Profil
Reaguji na jaspyse:
Ta stránka je nakódovaná dost příšerně. Proč používáš <section>, <header>, <nav>? Nefungují vůbec ve starších Explorerech. O něco málo lépe je na tom display: table, ale také bych se neopovážil ho na normální stránce použít.

Proč mi tento div (s hlavním textem) přetéká?
Nepřetéká, je posunutý relativním pozicováním. Takhle relativní pozicování funguje. Asi bys ho raději neměl používat.
jaspys
Profil
Dosud jsem s relativním pozic. potíže neměl, ale vůbec mi teď nedošlo že by to mohlo být tím. Díky

Prvky z html5 jsou použity schválně a nemyslím si, že by to byl problém.

A co je v kódu tak příšerné? Přiznám se, že jsem na html a css ve škole zrovna "chyběl".
Chamurappi
Profil
Reaguji na jaspyse:
Prvky z html5 jsou použity schválně a nemyslím si, že by to byl problém.
Jako návštěvník bych tohle jako problém vnímal.

co je v kódu tak příšerné?
Hlavně to relativní pozicování a nefungující elementy. Mít <li> uvnitř odkazů je také docela divné, viz seznamy na JPW.
jaspys
Profil
Chamurappi:
Tak ty prvky z html5 tedy přiznávám, ale není problém to předělat. Já jsem chtěl zkusit zase něco jiného...

Relativní poz. jsem odstranil, byly to spíš pozůstatky.
Ale mít celou odrážku v odkazu je účel, protože takto budu mít aktivní celou odrážku, a né jenom vlastní text. Toto používám často a prohlížeče to interpretují správně, tak jak chci :-)

Jinak díky za kritiku, ta se cení.
jenikkozak
Profil
jaspys:
... Podivné jsou také seznamy (<ul>) v odstavcích; to totiž také nefunguje tak, jak by sis asi představoval. Odstavce se totiž před začátkem seznamu automaticky ukončí. (Když jsi na to chyběl ve škole, můžeš si udělat praktický příklad tak, že tomu odstavci nastavíš barvu na pozadí, uvidíš, že seznam podbarvený nebude.)
Zkus se taky podívat na to, na co se používají metatag description a title, a podle toho do nich doplnit text.

Já jsem chtěl zkusit zase něco jiného...
Text v <marquee> jsi ale už zkoušel, že? Takže toho se už návštěvníci firemních stránek bát nemusejí.
jaspys
Profil
jenikkozak:
Myslím že se to začíná ubírat trochu jinam :-D

A jak umístím seznam někam na stránku, než ho obalit odstavcem?
A je to trochu prasárna cpát do seznamu neviditelné objekty, ale je to tam :-)

Tím <marquee> narážíš na aktuální stránky? To naštěstí není moje práce, a stránkami co teď dělám jím chci trochu pomoci. A tím něčím jiným myslím možnosti html5, i když je moc nevyužívám. Dosud jsem žádný projekt v něm nedělal a prečetl jsem si akorát tutor. na w3schools. Design stránek není zrovna moje know-how. To jsou spíše IS, a tam se skoro o vše postará framework.
margin
Profil *
jaspys:
prečetl jsem si akorát tutor. na w3schools
To je pochybný zdroj plný nekvalitních informací.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jaspyse:
A jak umístím seznam někam na stránku, než ho obalit odstavcem?
Do odstavce dát ani nejde, odstavec se opravdu sám zavře, jakmile do něj zkusíš dát jiný blokový element. Tvůj seznam leží za odstavcem.

tím něčím jiným myslím možnosti html5
Verze v HTML reálně neexistují — cílová zařízení se mají specifikací HTML 5 řídit nehledě na to, co autor stránky deklaruje.
Podstatná je jen podpora dílčích věcí v prohlížečích. Vybral sis zrovna věc, která je podporovaná špatně.

prečetl jsem si akorát tutor. na w3schools
Což je jedna z nejhorších učebnic prakticky ve všech oblastech, kterým se věnuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0