Autor Zpráva
kuba
Profil *
v IE6 mi funguje hover pouze s odkazem, tedy a:hover { ... }, ale pokud chci napriklad menit barvu nadpisu a v CSS napisu H4:hover { color: red; }, tak se nic nestane. v opere, netscapu, mozile, firefoxu, to jde.
zkousim-li treba <div class="zmenit">nejaky blok</div> a v CSS zadam: .zmenit:hover { color: hraskove_zelena;}, tak taky nic.
proste me zajima, jestli IE podporuje hover nejen u odkazu, tedy nejen u "A".
(www.jakpsatweb.cz jsem prosel, ale nic jsem tam o tom nenasel)
habendorf
Profil
proste me zajima, jestli IE podporuje hover nejen u odkazu, tedy nejen u "A".

IE umí hover jen u elementu a.
Mistr
Profil
Tak z toho udělej odkaz směřující nikam nebo na tutéž stránku a nebo použij JavaScript.
Mistr
Profil
Nevím tedy, co s těmi změnami barev zamýšlíš, ale lidé jsou, myslím, zvyklí, že když se jim po přejetí barvou nějaký text změní, že to asi bude odkaz.

Nebo ne?
PerToon
Profil
JavaScript - <h4 onmousover="this.style.color=red;">
odkaz - <h4><a href="#">...</a></h4> a h4 a:hover {color: red;}
PerToon
Profil
Mistře, rozhodně jsou, taky se mi to moc nelíbí, ale jak chce zadavatel, pomožme mu tam.
igamenir
Profil
to pertoonovo řešení odkazem bych ještě vylepšil o onClick="return false"
habendorf
Profil
<h4><a href="#">...</a></h4> a h4 a:hover {color: red;}

Ale fuj.
kuba
Profil *
javascript se mi moc pouzivat nechce (protoze ho moc neovladam, a ani nechci :-)), ale asi se tomu nevyhnu. co se tyce toho co s tim zamyslim, tak mi to neprijde tak nevkusny a nelogicky: mam blok textu cca 10 radku a vlevo je ramecek 2px (cili cara vlevo od bloku textu), po prejeti mysi se mi ten levy ramecek (leva cara) zmeni na cervenou a cely blok nepatrne zmeni barvu pozadi :
a.zmena:hover
{
border-left: 2px solid red;
background: rgb(230, 230, 230);
}
... co se tyce toho odkazu "do nikam", to mi pripada trochu jako cunicina, funguje, ale nevim nevim... navic to opravdu vypada jako odkaz, protoze to funguje jen s href, takze po prejeti se mi tam obevi ta rucicka, jako bych najel na odkaz.
Chamurappi
Profil
Explorer podporuje pseudotřídu :hover jen u odkazů. Již od čtyřkové verze (tj. před sepsáním CSS 2). Tvrzení, že ho podporuje pouze u elementu <a>, není pravdivé. V případě <a>, které není odkazem, záměrně nefunguje.

Co se týče použitelnosti, platí o :hover přibližně totéž, co o podtrhávání. Je to charakteristický rys odkazů.
habendorf
Profil
takze po prejeti se mi tam obevi ta rucicka, jako bych najel na odkaz.

To se dá řešit, css vlastnost cursor. Ale celý je to prasárna.
Fred
Profil
Chamurappi Je to charakteristický rys odkazů To je pravda, ale třeba na řádku tabulky mi přijde velmi praktický.
Šlaha
Profil
Můžeš použít behavior, hledej na googlu "hover.htc"
kuba
Profil *
Šlaha to vypada jako cistej a elegantni zpusob. vyzkousim.
neco o tom je na : http://home.planet.nl/~cruqsoft/hover.html
Mistr
Profil
kuba
Pán hovoří holandsky? :-)
Polaroid
Profil
Hele opravdu na to aplikuj JavaScript, toto je přesně to, k čemu byl stvořen. Ani tam nemusíš dávat ten atribut onmouseover. Uděláš to externě, za využití metod onmouseover a onmouseout, takže to bude vysoce elegantní.
Toto napíšeš do externího JavaScriptu (přípona js).

window.document.getElementById("id_prvku").onmouseover = function() { this.className = "něco"; };
window.document.getElementById("id_prvku").onmouseout = function() { this.className = ""; };

A ten připojíš k HTML dokumentu.

<script type="text/javascript" src="adresa_souboru_js"></script>

A do CSS stylopisu pak dáš:

#id_prvku.něco {
border-left: 2px solid red;
background: #E6E6E6;
}

Toť vše. (snad sem to napsal správně)
Tímto bych rád pozdravil všechny co nesnáší JavaScript a ukázal jim, jak to může být elegantní.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0