Autor Zpráva
Tomáš Hampl
Zdravím, potřeboval bych nadefinovat vlastní vzhled selectu, přes css to řeším tak, že vymažu border, nastavím pozadí ale pořád mi nechce zmizet ta šipka.. :( pokusil jsem se použít padding ale to se posouvá i vybraný text, pokud někdo pošle nějaký odkaz kde se tohle řeší například přes Javascript, tak budu rád. Protože přes css jsem ztratil naději...

#select
{
width: 221px;
height: 26px;
border: 0px rgb(255,255,255) none;
background-image: url(select.png);
float: right;
padding-top: 26px;
overflow: hidden;
}
LosFilipos
Tomáš Hampl:
Zkus toto: http://tests.designovej.eu/jquery/selectReplace/
je to takový základ pro nahrazení selectu, ale ještě to chce dopilovat...
Chamurappi
Reaguji na LosFilipose:
Nejde ovládat klávesnicí.

Reaguji na Tomáše Hampla:
pořád mi nechce zmizet ta šipka..
Jsi si jistý, že uživatel pozná <select> v tebou nastylované naskriptované náhražce? Ta šipka (někde i dvojšipka) je z hlediska použitelnosti docela důležitá.
joe
Tomáš Hampl:
Šipka se dá odstranit pomocí appearance: none; s jistými prefixy, pro různé prohlížeče. Takže například -webkit-appearance: none; apod. Nebude to však fungovat ve všech prohlížečích.

Pokud chceš hezké formuláře, můžeš využít třeba mou knihovnu prettyForm.
Tomáš Hampl
Chamurappi:
můj baskground obsahuje i vlastní šipku. Tuto šipku ovšem překrývá šipka systémová.

LosFilipos:
Děkuji jquery používám, netušil jsem že se dá použít i na vzhled formulářových prvků
Ugo
jediné pořádné řešení (a ne 100%) vidím v tom, dát select do divu s overflow:hidden, po rozbaleni bude dál než jsou jeho hranice před rozbalením, ale je to celkem spolehlivé a jednoduché. Trochu problém je nakombinovat pozadí, jelikož některé prohlížeče umí transparent, některé none ...

<div style="width:100px; height:25px; overflow:hidden">
  <select style="width:125px; height:25px; border:none; background:img left;></select>
</div>
Tomáš Hampl
joe:
Ugo:
Děkuji všem, nakonec jsem nakombinoval řešení obalení do menšího divu + -webkit-appearance: none; pro chrome, nyní to funguje v Mozile, IE, Chrome... Zbývá opera, tak snad na to přijdu :)
Chamurappi
Reaguji na Tomáše Hampla:
jquery používám, netušil jsem že se dá použít i na vzhled formulářových prvků
Je to jen javascriptová knihovna, dá se použít ke všemu, k čemu se používá JavaScript (i když to v mnoha případech není vůbec potřeba).

můj baskground obsahuje i vlastní šipku
A na Macu ji ukážeš dvojitou?
Tomáš Hampl
Chamurappi:
Ne, na uživatele Macu jsem nemyslel.. :) . V tom případě udělám podmínku pro Mac a odkážu je na jiný css soubor kde budou mít definovanej krásnej background selectu který bude připomínat jejich systémovej select a zárověn uspokojí moji touhu krásného selectu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: