Autor Zpráva
Css
Profil *
Dobrý den,
řeším možná trochu banální problém. Mám na webu menu a chci aby když kliknu na nějaký odkaz, tak aby mi změnil barvu a tuto barvu měl dokud nekliknu na jiný odkaz, prostě aby se označoval otevřený odkaz.
Zkoušel jsem v css použít li:active{color:red;}, ale po kliknutí mi ta červená jenom problikne. Je šance to pořešit nějak bez javaskriptu?
Děkuji za radu
Trejpa
Profil
Css:
K tomu ale :active nikdy nesloužilo. Pseudotřída :active je použita po dobu mezi kliknutím (obvykle na odkaz) a načtením nové stránky. V době rychlého internetu je tato doba tak krátká, že použití :active ztrácí smysl.

Aby byla položka v menu odlišena, musí být upravena v HTML kódu. Obvykle se použije třída nebo ID, která se nastyluje odlišně. Každá stránka má takto označenou jinou (svou) položku v menu, a to buď ručně, nebo pomocí serverového skriptu (obvykle PHP).
Css
Profil *
Děkuji za odpověd a náhodou nějaký skript nebo aspon návod jak to pořešit nemáte? Nebo mi aspon poradtě co mám na netu hledat...
Kdyžtak tady je můj kod:
<html>
    <head>
        <title></title>
        <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
        <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
    </head>
    <body>
        <div id="obal">
            <div id="left">
                <div class="hlavniNadpis">Menu</div>
                <a href ="index.php?page=pokus"><li>Odkaz</li></a>
            </div>
            <div id="content">
                <?php
                if (isset($_GET['page'])) {
                 $page = $_GET['page'];
                 $include = "page/" . $page . ".php";
                 if (file_exists($include)) {
                    include $include;
                 }   
                }
                ?>
            </div>
        </div>
    </body>
</html>


Style.css
body{background-color:white; font-family: Verdana; font-size: 15px;}
#obal{width:1200px; margin:0 auto; border: 1px solid #4F6AD7; min-height: 550px;margin-top:10px;}
#left{background-color: #A0B9F3; width: 180px; min-height: 520px; padding-left:10px; padding-top: 30px;
      padding-right:10px; float:left;}
#left .hlavniNadpis{color: #000066; background-color: #DEE5FD; font-weight: bold; font-size:16px; text-align: center; margin-bottom: 10px;}
#left .nadpis{ color: navy; font-weight: bold; text-align: left}
#left .nadpis:hover{color:#4F6AD7; background-color: #CEDBF9;}
#left .nadpis a{text-decoration:none; color:navy;}
#left ul{ margin-top: 0px;}
#left li{font-size:14px; width:auto; height:20px; background-color: transparent; margin-bottom: 2px}
#left li:hover{color:#4F6AD7; background-color: #CEDBF9; visibility: visible;}
#left a{text-decoration:none; color:black;}
#content{width:980px; min-height: 520px; padding-left: 10px; padding-right: 10px; padding-top: 30px;background-color:white; float:left;}

Děkuji za pomoc
panther
Profil
Css:
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include4

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0