Autor Zpráva
Petr44654
Profil *
Zdravím, potřebuji pomoc s jednou věcí.
Mám DIV, v něm vpravo mám obrázek a vlevo text. A nyní bych ještě potřeboval ke spodnímu okraji toho DIVu přidat informaci o datu vložení příspěvku.
Jedná se o novinky a těchto DIVů mám tady pod sebou několik a každý může mít jinou výšku.

Moje otázka tedy zní - jak udělat to, abych měl text vždy 10px nad spodním okrajem DIVu.
Bohužel na to nemůžu ani za boha přijít.
Zkoušel jsem { position:relative; bottom:10px; } Ale to pouze posouvá o 10px nahoru od pozice přímo pod textem (nikoliv tedy od spodního okraje DIVu)

Pisition:absolute využít nemůžu, kvuli různé výšce divu. Jak na to tedy? Díky


Pardon, vyřešeno. Stydím se za hloupou otázku, já měl ten text umístěm ve špatném DIVu :) Místo v DIV celé novinky, jsem ho měl v DIVu pravé části s textem.
weroro
Profil
Toto bolo prvé čo ma napadlo:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>        
  <head>            
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">            
    <title>         
    </title>      
    <style>
          .novinka {
              width: 500px;
              background-color: #ff0000;
          }
          .datum {
              text-align: center;
              padding: 0 0 10px 0;
          }      
    </style>        
  </head>        
  <body>            
    <div class='novinka'>
        Nejaký obsah Nejaký obsah<br>
        Nejaký obsah Nejaký obsah                 
      <div class='datum'>20.12.2012              
      </div>             
    </div>        
  </body>
</html>
panther
Profil
Petr44654:
Pisition:absolute využít nemůžu, kvuli různé výšce divu. Jak na to tedy?
právě díky absolutní pozici s position: absolute; bottom: 10px a rodič musí mít samozřejmě position: relative + ideálně spodní padding.

weroro:
Toto bolo prvé čo ma napadlo:
příště si, než napíšeš nějaký blábol, nejprve ověř a vyzkoušej, zda to je pravda. Kromě toho, že tvůj nápad nedělá nic, co by tazateli mohlo pomoci a oč se snaží, kde jsi viděl zápis 4 hodnot paddingu oddělených čárkami?

Pro případné kolemjdoucí čtenáře: Špatně jsem četl - myslel jsem, že je vedle sebe více boxů se stejnou výškou, proto absolutní pozicování na spodek obalující elementu. Pozicování je v tomto případě zbytečné, spíše nesmyslné.
weroro
Profil
Čiarky som opravil.
Pravda. Tie čiarky tam byť nemali. :/ (Aj keď v IE7 to fungovalo aj s nimi - F10 v PSpade) Ale robí to, to čo chcel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0