Autor Zpráva
Jurix
Profil
Čau, řeším problém s CSS a stále nenacházím řešení.

Situace:
Potřebuji v prohlížeči zobrazit stránku, kde hlavička i patička mají definovánu height v px a width: 100%; a position: fixed;. Mezi těmito DIVy potřebuji mít MAIN div, který vyplní všechen zbývající prostor v prohlížeči a bude mít nastaven parametr overflow: auto. Pochopitelně v případě změny velikosti okna se musí přizpůsobovat právě tento MAIN DIV.

Zná někdo řešení?
panther
Profil
Jurix:
http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997
Jurix
Profil
Ano, na tohle řešení jsem už narazil, ale to můj problém neřeší. Já totiž potřebuji trvale zobrazit hlavičku i patičku bez možnosti scrollování html (overflow: hidden;). Scrollovat by se mělo v rámci toho vnitřního DIVu, který by měl mít proměnlivou velikost v závislosti na velikosti okna.
dranel91
Profil
Prostřední DIV bude mít 100% výšku a horní a dolní margin/padding dle výšek hlavičky/patičky. A nezapomeň vypnout posuvníky u HTML/BODY. ;-)
Jurix
Profil
I to jsem zkoušel, ale neúspěšně. Velikost DIVu tak narostla o velikosti margin/padding.
Trejpa
Profil
Jurix:
Velikost DIVu tak narostla o velikosti margin/padding.
A co ti brání použít deset let starou techniku matrjoška? Dva vnořené bloky, vnější určuje rozměr a vnitřní odsazení (aneb simulace okrajového box modelu).
Jurix
Profil
Kdybych měl dobré znalosti CSS, tak bych přece nezakládal dotazy do fóra. Nicméně zmíněná úvaha mi zní zajímavě... Byla by nějaká ukázka kódu?
Trejpa
Profil
Jurix:
Byla by nějaká ukázka kódu?
Fixní hlavička i patička. Pro starší prohlížeče je třeba to zkombinovat s Plaváčkovým řešením.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0