Autor Zpráva
Kcko
Profil
Zdravím,

dělám takový "formulář", který bude sloužit k tisku fotbalového zápasu s vygenerovanými soupiskami, který se vytiskne a ručně se doplní další data (tužkou...)


URL: http://zyla.rjwebdesign.cz/print/tabulka.php

Narazil jsem na 2 problémy:

1) Pokud si dám náhled stránky tak nevidím to co bych vidět reálně měl (buňky podbarevné černou barvou se v náhledu podbarveně nezobrazí - proč?. Tisk jsem zatím nezkoušel, ale rád bych znal důvod, co dělám špatně nebo jestli to je chování browseru)

2) Druhý horší problém je ten, že jsem dle OKA nastavil výšky jednotlivých řádků tak aby se mi opticky tabulka vešla na A4. Ve firefoxu v náhledu tisku je to OK, v IE 9, Chrome .. to přelézá do 2 stránek.

Vůbec nevím jak to řešit.

Neměl by někdo nějaký nápad? Díky moc
Bubák
Profil
ad 1) Téměř všechny prohlížeče mají ve výchozím nastavení, že pozadí se netiskne, jde to změnit v nastavení.

ad 2) to bude problém. Dá se obejít tím, že vytvoříš PDF soubor, vlastností PDF formátu je, že se vytiskne vždy stejně.
Taurus
Profil
1) je asi chování prohlížeče. Taky jsem na to dřív narazil a neřešil. Přiměl jsi mě prozkoumat to znovu a zřejmě Firefox (pravděpodobně i ostatní) implicitně převádí text a pozadí na černá/bílá. Změnit to jde v Tisk - vzhled stránky - formát a možnosti - zatržení tisku pozadí.
Kcko
Profil
Díky oboum, už jsem to předělal do PDF a myslím, že problém je vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0