Autor Zpráva
Birkof
Profil
Zdravím,

mám široké(dynamické) menu, vnořené do DIVu, který má nastavený overflow:hidden. Já však u mého menu potřebuji "přetékat". Co s tím? Z-index mi nepomohl a změnit ručně hodnotu u nadřazeného divu nemůžu, protože menu je zásuvný modul.

<div id="left_column">
...
...
<ul> <!-- Menu -->
<li>aaa
<ul>
<li>aaa1</li>
<li>aaa2</li>
</ul>
</li>
<li>bbb</li>
</ul>
...
...
</div>

v .CSS
#left_column {
clear: left;
margin-right: 21px;
overflow: hidden;
width: 191px;
}
Plaváček
Profil
Birkof:

Obávám se, že nijak.
Birkof
Profil
Odpovím si sám :-)

menu dát do divu a nastavit mu position:absolute, a z-index:třeba 20
Plaváček
Profil
Birkof:

Pokud nadřazený DIV nebude mít relativní pozici, bude menu jinde, než si představuješ.
dranel91
Profil
Plaváček:
Pokud nadřazený DIV nebude mít relativní pozici, bude menu jinde, než si představuješ.
Ikdyž nenastaví pozicování k žádné straně (top/right/bottom/left)?
Plaváček
Profil
dranel91:

Nastavená vlastnost overflow:hidden efektivně odřízne i obsah z bloku absolutně pozicovaného. To žádným z-indexem a jiným čarováním obejít nelze. Alespoň mě žádná možnost nenapadá. Je ale fakt, že pro lepší představu, čeho chce vlastně tazatel dosáhnout, by byla lepší živá ukázka.
dranel91
Profil
Plaváček:
Nastavená vlastnost overflow:hidden efektivně odřízne i obsah z bloku absolutně pozicovaného. To žádným z-indexem a jiným čarováním obejít nelze. Alespoň mě žádná možnost nenapadá.
Takže v případě, že si informační architekt / designér / grafik vymyslel drop-down menu, tak nezbývá, než floatovat od začátku do konce a overflow: hidden prozatím uložit do šuplíku, je tak?
Plaváček
Profil
dranel91:

Nerozumím otázce. Ne bez ukázky konkrétního problému. Protože otázkou zůstává, proč je v uvedeném kódu vůbec overflow:hidden aplikováno. Nenapadá mě žádný obhajitelný důvod.
dranel91
Profil
Plaváček:
Nerozumím otázce. Ne bez ukázky konkrétního problému.
To je fuk, nechejme to plavat. :-)

Protože otázkou zůstává, proč je v uvedeném kódu vůbec overflow:hidden aplikováno. Nenapadá mě žádný obhajitelný důvod.
Třeba má položky menu nafloatované vedle sebe. Nebo mu tam plave něco jiného, cokoliv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0