Autor Zpráva
Tomasekkkk
Profil *
Ahoj mám, dotaz, potřebuju mít dva sloupečky. jeden s popisem, který NEBUDE mít pevnou šířku a druhý sloupec (box), který bude mít pevnou šířku 300px. Mezi těmito dvěma sloupci bych chtěl mít třeba mezeru 10px. Měl jsem za to, že stačí udělat

<div style="float: left; margin-right: 320px;">první sloupeček a za ním okraj</div>
<div style="float: left; width: 300px;">druhý sloupeček</div><div style="clear: both;"></div>

Ale bohužel toto nefunguje, oba sloupce jsou na dvou řádcích. Pokud prvnímu sloupci dám, ale pevnou šířku např. 600px tak jsou oba sloupce vedle sebe, ale zase mezera je větší. Rád bych toto natahoval podle rozlišení monitoru, proto bych nerad dělal pevné velikosti sloupců atp. snad mě chápete. Díky za případné info
Str4wberry
Profil
Řekl bych, že v případě, že to chceš řešit obtékáním, tak budeš muset ten sloupeček s pevnou šířkou hodit do toho druhého <div>u. Nebo to lze pozicovat.
Tomasekkkk
Profil *
Díky moc, pomohlo to až na tu mezeru, když mám v tom jednom divu border-top, tak je natažený border přes celý div, ale to já vyřeším tak, že udělám v divu div :-) Díky
Tomasekkkk
Profil *
No a mám tam jeden problém, když v levém sloupečku tedy mám vyplněný krátký text, tak se mi celý DIV nenatáhne. Myslel jsem, že se bude automaticky natahovat podle rozlišení, teď to tak bohužel není. Pokud tedy mám ve sloupečku např. pár písmen, sloupeček je široký třeba 100px a tím pádem pravý sloupeček je přesunut z pravé strany do levé.
jenikkozak
Profil
Tomasekkkk:
Nastav prvnímu divu ze Str4wberryho příkladu (tedy tomu, který má nyní pouze styl „float:left“) nějakou šířku.
Tomasekkkk
Profil *
Ale já bych chtěl, ať se tento div natahuje dle rozlišení. Tzn. aby neměl žádný rozměr a roztahoval se podle velikosti, když tedy někdo zmenší nebo zvětší okno prohlížeče, ať se tedy levý sloupec natahuje.
jenikkozak
Profil
Tomasekkkk:
Šířka se přece nemusí zadávat pouze v pixelech. Použij procenta.
Tomasekkkk
Profil *
No já tam dával 100%, musel bych to druhým DIVem omezit, ať to není namačkané do okraje, myslel jsem, že na to existuje i nějaká jiná vymoženost :-) Dal jsem tam teda procenta. Moc díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0