Autor Zpráva
SuE
Profil
Jak si tak hraju s layoutem s max width, narazila jsem na problémek.

Mam div s max width, chcu, aby se to dalo zmenšit třeba na 800, dělané je to na 1024. V tom divu je ještě jeden (kvůli pozadí) - bez definované šířky (když jsem tam zkoušela dát 100% nebo i max width taky, tak to blblo). A v tomhle divu je obrázek, co má float right. Když je hned za tím obrázkem clear, tak to při určité šířce (asi 800-900px) okna, vyhodí levý bok divu úplně pryč a celé se to rozboří. V momentě, jak text na levé straně přeleze ten obrázek, je to zas OK. Vidět to lze tady . Pouze v IE, zmenšujte postupně obrazovku a uvidíte, jak to šedé expanduje doleva

Jediné řešení, které jsem našla je :
- nastavit tomu nadřízenému boxu pevnou šířku - to nechcu,
- nebo použít tzv Holly hack, kdy se tomu boxu nastaví mrňavá výška, přes * html se to odseparuje od jiných prohlížečů a celé to vypadá takto :

/* Hides from IE-mac \*/

* html #cont {height: 1%;}
/* End hide from IE-mac */


vidět to lze v akci tady

Proč to sem píšu. Třeba někdo narazí na podobný problém a bude se mu to hodit a nestráví tak nad tím celý večer jako já.
A třeba víte nějaké lepší, "bezhackové" řešení?

PS. Nepomůže ani DTD strict, zkoušela jsem
peta
Profil *
SuE
"(když jsem tam zkoušela dát 100% nebo i max width taky, tak to blblo)"
Co to znamena? Ze se to neprovedlo spravne, to muze mit 1000 ruznych pricin. Bez uvedeni chovani sory.

Aha, uz to vidim. Teda doufam, ze je to ono... Jedna se o ten sedy obdelnik napravo o lemovani. V IE je horni obrazek jen tak jako trosku a zbytek je sedy.
Videl bych problem s sirkou. default je width:auto. Coz znamena, sirka obrazovky.
Kdyz das
<div width="300px">
<div class="aaa">
</div>
</div>
Pri sirce obrazovky 200px dojde k tomu, ze "aaa" bude mit levy okraj tam, kde ma nastaveny a pravy okraj se bude ridit sirkou obrazovky. Cili vysledek muze vypadat takto:
...........| (obrazovka)
[.............] (hlavni div 300px)
[aaa...] (div aaa, konci s obrazovkou)
[.............]
...........|
At chces, ci nechces, pro IE musis mit minimalni sirku.
Uplne nejlepsi je pro IE nastavit proste pevnou sirku a vykaslat se na nejakou gumovost. IE je IE s tim nic nenadelas...
Treba, kdyz to otevru pri mem nastaveni, tak mi napisy v tom sedem pretekaji pres okraj a sloupecek je siroky asi na 1 slovo a vysoky ja nevim, jak moc. A pritom se mi na strance zobrazi scroll.
Pr s tou min. sirkou / pevna pro IE bych mel na
//peter-mlich.wz.cz/x/jvl5b/
ve FF je to gumove, IE ma jakousi sirku a zbytek neresim. Je to samo hackovane, coz nechces, ale proste je treba se smirit s tim, ze hacky jsou nutne. Ano, muzes to resit i jinak asi, ale to pak musis pracne shanet pro kazdou stranku nejake spesl reseni a vysledek bude stejny tak i onak.

Mozna by pomohlo dat do body position:relative
Mi to na zminene strance vyrovnalo nejake nepresnosti v IE.
A potom je tu me oblibene display:inline-block , ktere do verze 8.0 opera nepodporovala a tak prodejsi Plavacek a Radek Sery meli stale neco proti...
SuE
Profil
peta: teď su zmatená, ten problém je stále vidět i v té ohackované verzi?
Můžeš udělat screen, pls? co to znamená horní obrázek jen kousek? Jaké máš nastavení? Pod 770 na šířku to nemá cenu moc řešit. Na to prostě ten layout dělaný není a nebude, protože je moc široká levá strana.
Plaváček
Profil
Tedy SuE, jsem asi slepejš, ale já žádný problém nevidím ani v té první verzi. Pokud se týká Péťovo vysvětlení, taky z něj moudrý nejsem, ale sebekriticky přiznávám, že slavný inline-block v oblibě nemám a pokud si vzpomínám, nikdy jsem nic takového nepotřeboval.
Fred
Profil
Taky tam nic nevidím, jedině při resize ve velikostí asi 980px to blikne, jak se zmenší velikost toho šedivého divu skokem
Fred
Profil
Aha to dělá to expression na min-width, možná zkus nastavit trochu míň.
SuE
Profil
hmm, ted (na win98) je to dobře. Hodím sem obrázek večer - blblo to doma na xp, ie6.

peta: vlastně máš i pravdu, že bych mohla o min width pouvažovat
Dero
Profil
SuE: Mám XP, IE6 a bez problémů, taky jsem marně hledal chybu.
SuE
Profil
uff, omlouvám se široce i hluboce všem, kdo hledali chybu, protože jsem měla přilinkovaný ten ohackovaný css k oběma html boť su guma :-(

teď už na ni určitě natrefite (dejte si ale F5 na obnovu css) anebo kukněte na obrázek chyby
obrázek je zmenšený ale je to brané z rozlišení 1024*780
peta
Profil *
SuE
Mno, ja tam chybu nasel i v tom ohackovanem. Ale to neres, kdyz ji nikdo jiny nevidi.
Konkretne slo o to, ze v IE6 mi to sedy pruh vpravo nezobrazovalo oramovani tim obrazkem po cele delce.
Mas tam obrazek nahore, sediva plocha s textem, obrazek vpravo, vlevo, dole. Na ten dole jsem nekoukal, ale ten nahore zobrazoval jen do sirky stranky prohlizece, pak bylo jen sedivo.
Ale neres...
... Aha, sory, koukam ted na tu druhou verzi, tam uz je to v poradku. Jako bych nic nerekl.

Pozor, pomalu, o cem se bavis? Nemohla bys pro demonstraci obrazek (nebo, s cim mas ten problem) zamenit za oramovany oranzovy ctverecek s cislem? Aby jasne vynikal vuci ostatnimu.
... Jestli mas na mysli, ze na obrazku mas sedy pravy pres celou stranku misto napravo, tak to v te dalsi posledni verzi je take oki

A dalsi chybu, co jsem objevil, kdyz se nastavi sirka nejaka velikost mensi, tak obrazek Bojovniku (tmave modry) v sedivem pruhu vpravo, docela zajimavym zpusobem preteka doleva (opet by resila minimalni sirka)

screeshoot neni problem, ale nemam ty 2 chyby pred tim, tak sory...
http://mracek.xhosting.cz/aaa.JPG
SuE
Profil
peta: no to šedé by nemělo být až nalevo, tam by furt měl být ten hnědý pruh až dolů
Tento problém zobrazený na obrázku je tím hackem vyřešen

Ten tvůj obrázek ukazuje jinou situaci - příliš úzké okno, na které jsem to prostě nestavěla - to by chtělo ten min-width, chjo
Fred
Profil
No nezlob se na mě Peta, ale okno užší než 640px má tak leda nějaké PDA nebo mobil a pro ty bývá jiný styl (media hanheld), takže ladit ještě pro tohle je fakt dementní nápad. BTW tady http://xy.wz.cz/ssr.png je screenshot Small screen renderingu z firefoxu a Opery a je to v pořádku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0