Autor Zpráva
Mychal
Profil
Dobrý den,
zoufale se snažím zařídit, aby <div> s pevnými rozměry měl scrollovací lištu a text v něm byl zarovnaný dolů, něco jako chatovací okno na Facebooku. Buď jedno nebo druhé není probém, ale oboje mi nejde :-( Poradí někdo, prosím?
Borius
Profil
Mychal:
Nevím sice, jak vypadá chatovací okno na facebooku, mno obě podmínky bych sloučil například takto:
<div style="height:400px; width:220px; overflow:hidden; overflow: scroll; background:#FFFF99;">
    <div style="width:100%; position:relative; top:100%;">
        <p style="position:relative; top:-100%; background: #FFCC99;">
        Sázím slova do bloku, sobe pískám do kroku.
        </p>
    </div>
</div>
Mychal
Profil
Díky moc!! Ale jsem trouba, nevyjádřil jsem se moc přesně. Já bych potřeboval, aby to bylo kromě tohoto při načtení stránky rovnou scrollnuté dolů. Šlo by to nějak? CSS, javascript?
margin
Profil *
Mychal:
CSS, javascript?
Pravděpodobně bude stačit HTML, Odkazy na záložky v HTML.
Borius
Profil
Mychal:
Díval jsem se na ten Facebook a jeho chatovací okno. Stav, který popisuješ, je vytvořen pomocí CSS, především visibility, position, overflow. A samozřejmě mnoha dalších vlastností…
Nápověda: To, že je to jakoby srolované dolů, je vytvořené skrytím prvků (visibility).

margin:
Řekl bych, že Mychalovi nejde o kotvy, ale o částečně skrytý kontejner.
margin
Profil *
Borius:
Řekl bych, že Mychalovi nejde o kotvy, ale o částečně skrytý kontejner.
Kotvy fungují i v částečně skrytém DIVu. Mychal píše „Já bych potřeboval, aby to bylo kromě tohoto při načtení stránky rovnou scrollnuté dolů“, což jde udělat kotvou umístěnou na konci elementu, který má overflow:hidden; nebo overflow: scroll;
Pak to nebude jakoby odscrolované dolů, ale doopravdy. Jak to funguje, jde vyzkoušet třebas na http://interval.cz/podklady/hotova-reseni-css/priklad-79-1.htm, jediný rozdíl je, že v odkázaném příkladu je kotev více a jsou jinak rozmístěny, ale princip je stejný.
Mychal
Profil
Díky moc všem, kdo se snažili pomoci.
Už jsem to vyřešil pomocí objDiv.scrollTop = objDiv.scrollHeight;

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0