Autor Zpráva
Ralan
Profil
Zdravím, do školy musím udělat nějaký menší web a nefuguje mi v tom obrázkové pozadí. Když změním DTD na Transitional, tak mi v PC funguje stránka jen v IE, v ničem jiném, tam se zobrazí jen ty dva obrázky na stránce. Podle strict - které musí být to však pozadí nevykreslí už ani v IE. Na webu se nezobrazí ani ty dva obrázky. Už nevím co s tím, tak třeba někoho něco napadne. Díky
Odkaz na web: http://iron--maiden.ic.cz/
panther
Profil
Ralan:
obrázky nejsou nahrané na FTP, např. http://iron--maiden.ic.cz/obrazkytextura_cerna.jpg deklarovaný pro body.

Doctype nemá na zobrazení obrázku na pozadí vliv, chyba bude jinde. Mimochodem, „Podle strict - které musí být“ - jaký shledáváš rozdíl mezi jednotlivými doctype? Jediná jejich funkce v HTML je přepínání prohlížečů do standardního/quirk módu.
Ralan
Profil
Takže chyba v pozadí zatím vyřešena, měl jsem špatně názvy obrázků, chybělo velké písmeno složky, to mě vůbec nenapadlo, protože v počítači mi to v tom IE chodilo, a s tím doctype mě to právě napadlo že to bude tím, protože jak říkám, když jsem zadal jedno, tak to v IE šlo, a druhé nešlo.

Teď bych měl ještě jeden problém, nějak mi nefunguje menu a ještě pravý obsah - tj obsah-panely . Je tam pár ikon které jsou taky v seznamu jako menu. Hledám chybu, ale třeba někdo bude vědět rychleji než já :-)

Díky
panther
Profil
Ralan:
span je řádkový element, nejsou mu tedy nastavovat rozměry.
#menu span {display: block}

Že z menu (nejen z menu, z celého webu) nemají nic ti, kteří nemají k dispozici obrázky, jistě víš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0