Autor Zpráva
jou222
Profil
Zdravím, dělám menší web a potřebuju poradit. Mám odkazy o rozměrech 100x50px a na pozadí je obrázek pro každý odkaz zvlášť to je ještě v pohodě samozřejmě je tam i text. A když najedu na text (hover) tak se mi obrázek změní na jiný co mám to jsem zvládl, pak jsem jej rozšířil přes padding aby pokryl celé odkaz. Ale problém je v tom, že ten web je pro vice jazyků a když dám jiny jazyk tak obrázek odkazu je mimo, je to způsobeno různorodosti delky textu. Jak to mám udělat aby to nebylo závislé na delce textu. Díky
panther
Profil
jou222:
Jak to mám udělat aby to nebylo závislé na delce textu.
nenastavovat sirku.
jou222
Profil
Super, děkuji
bba2
Profil
Zdravím, mám tak nějak podobný problém. Mám pět odkazů které jsou pod sebou a každý odkaz má název a delká textu v odkazu není stejná, ale velikost obrátku pro každý odkaz je stejná. Jenže problém je v tom, že ten padding v některych odkazech přetíká. A tím pádem když najedu k blíže k odkazu tak už se zobrazuje jako bych už na něj najel a u jinách mi to zase nedělá, problém bude v délce textu v odkazu, ale nevím jak to mám ošetřit aby to buď neřešilo velikost textu odkazu nebo aby si to nějak spočítalo kolik chybí padding do kraje. Děkuji připosílám kód css, ten je pro všechy odkazy stejný liší se jen v pozici a obrázku.Jinak velikost obrázku je 200x111px Děkuji za rychlou pomoc.

CSS kód

#home-page-menu a{
position: relative;
top: 45px;
padding: 46px 60px 50px 140px;
font-size: 14px;
color: white;                 
}

#link_1 {
position: relative;
height: 111px;
background-image: url(../img/link_1.gif);
margin-bottom: 2px;
background-repeat: no-repeat;      
}


#link_1 a:hover {
background-image: url(../img/link_1_aktiv.gif);
background-repeat: no-repeat; 
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0